14.05.2020/09:33

Komputronik odstępuje od części umów najmu powierzchni handowych

Zarząd znajdującej się w sanacji spółki Komputronik poinformował, że powziął informację o skutecznym odstąpieniu od pakietu umów najmu lokali handlowych, których stroną była spółka i w których prowadziła sklepy własne.

Jak przekazał Komputronik, w związku z powyższym łączny udział umów najmu lokali handlowych od których odstąpiono dotychczas w związku z prowadzonym postępowaniem sanacyjnym obejmuje ok. 34 proc. sklepów własnych spółki.

Aktualnie cała sieć handlowa Grupy Komputronik liczy ponadto łącznie 212 sklepów funkcjonujących na podstawie umów agencyjnych i partnerskich.

- Odstąpienia od ww. umów zostało dokonane przez zarządcę sanacyjnego na podstawie postanowień w przedmiocie wyrażenia zgody na odstąpienie od umowy w trybie art. 298 ustawy Prawo restrukturyzacyjne, wydanych przez sędziego-komisarza w postępowaniu sanacyjnym emitenta - poinformowała spółka w komunikacie giełdowym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.