05.08.2016/13:44

Koniec małego handlu z Obwodem Kaliningradzkim

Mimo że szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży już za nami, mały handel przygraniczny z Obwodem Kaliningradzkim nie został wznowiony. Jako powód wicepremier Mateusz Morawiecki wskazuje „potencjalne ryzyka związane z bezpieczeństwem”.

Jak przypomina serwis polskieradio.pl, w związku ze szczytem NATO i ŚDM Polska podjęła decyzję o zawieszeniu od 4 lipca przepisów międzyrządowych umów o małym ruchu granicznym, w części dotyczącej wjazdu i pobytu na terytorium RP mieszkańców stref przygranicznej Ukrainy oraz Federacji Rosyjskiej. Od środy przywrócono mały ruch z Ukrainą, natomiast nie ma takiej decyzji co do Rosji.

Warto zwrócić w tym kontekście uwagę, że w ostatnich latach odnotowano wzrost liczby firm działających w strefie przygranicznej. Z danych GUS wynika, że stosunkowo duży udział stanowią wśród nich podmioty zajmujące się handlem. Czy ich przyszłość stanęła pod znakiem zapytania?

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.