08.09.2017/12:20

Koniec ze słodzonymi napojami w gimnazjach i liceach Europy

Producenci napojów gazowanych podpisali dobrowolne porozumienie, na mocy którego nie będą sprzedawać napojów słodzonych w szkołach drugiego stopnia w całej Europie. Od 11 lat obowiązuje podobne porozumienie, eliminujące sprzedaż słodzonych napojów w szkołach podstawowych – informuje Retail Detail.

Wszyscy członkowie branżowej organizacji UNESDA, do której należą m.in. Nestlé, PepsiCo, Coca-Cola i Refresco podpisali nowe porozumienie, na mocy którego nie będą sprzedawać napojów słodzonych w szkołach drugiego stopnia. Zacznie ono obowiązywać pod koniec 2018 r. W dalszym ciągu dopuszczalna będzie sprzedaż napojów o niskiej kaloryczności. Zdaniem UNESDA rowiązanie to obejmie ponad 50 tys. szkół i 40 mln dzieci z terenu całej Unii Europejskiej – wylicza Retail Detail.

W gimnazjach i liceach – oraz ich odpowiednikach w inych krajach – można będzie sprzedawać kilkanaście napojów dietetycznych, których nie wolno sprzedawać w podstawówkach. Porozumienie dotyczące szkół pierwszego stopnia, zawarte w 2006 r., zakazuje reklamy napojów słodzonych, adresowanej do dzieci poniżej 12 r.ż., których obecnie jest w UE ok. 28 mln. Jak wykazał audyt, zakaz jest przestrzegany w 95 proc.

– Dzieci i młodzież to specjalna grupa docelowa, wymagająca szczególnej uważności i jesteśmy w pełni świadomi roli przemysłu w pomaganiu młodym konsumentom w dokonywaniu zdrowych wyborów – powiedział jeden z sygnatariuszy porozumienia, Cesar Melo z PepsiCo.

Źródło: retaildetail.eu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.