30.09.2016/10:22

Konsultacje nowego podatku handlowego w środę w Sejmie

W środę w Sejmie odbędą się konsultacje w sprawie nowego kształtu podatku od handlu. Do omówienia propozycji założeń nowego projektu ustawy dojdzie podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, zaplanowanego na godz. 12.

Podczas środowego spotkania dojdzie do pierwszych konsultacji kształtu podatku handlowego od lipca br. Dyskusja w przyszłym tygodniu dotyczyć będzie najnowszego pomysłu Ministerstwa Finansów. Jak ujawnił dziś rano portal money.pl, w nowej wersji podatku wysokość daniny ma być ustalana przez samorządy, a podatek naliczać będzie się od metra kwadratowego powierzchni.

Głównym punktem środowych konsultacji będzie ustalenie, od jakiej wielkości sklepu podatek zacznie być naliczany (to najprawdopodobniej zostanie ustalone wspólnie dla całego kraju). Poseł Adam Abramowicz zdradził money.pl, że na pewno nie będzie to 200 mkw., a mało prawdopodobne wydaje się również 400 mkw., gdyż "w tej formule działa sporo polskich przedsiębiorców i firm". Należy się spodziewać, że dyskusja dotyczyć będzie również tego, na jakiej zasadzie ustalana będzie powierzchnia sklepu - czy brana pod uwagę będzie jedynie wielkość sali sprzedaży, czy może dodatkowo powierzchnia części magazynowej sklepu.

Czytaj więcej:
Będą podatki handlowe, a nie podatek handlowy. Pieniądze trafią do gmin

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Julian 03.10.2016

    Ten pisowski zespół o przydługiej nazwie "Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego" powinien się nazywać "Pisowski Zespól na rzecz Podwyższania Podatków i Mącenia i Szkodzenia w Gospodarce"

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.