16.03.2020/14:30

Koronawirus w gastronomii. Sieć Sfinks zanotowała 90-proc. procentowy spadek przychodów w restauracjach

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego skutkujące wprowadzeniem zakazu podawania posiłków na miejscu w restauracjach, restauracje należące do Grupy Sfinks począwszy od dnia 14.03.2020 r. zaprzestały do odwołania obsługi klientów w lokalach restauracji.

Jednocześnie Sfinks prowadzi nadal sprzedaż posiłków na wynos oraz w kanale delivery (z dowozem) z wyłączeniem części restauracji mieszczących się w centrach handlowych objętych zakazem prowadzenia w nich ww. działalności, zgodnie z interpretacjami rozporządzenia Ministra Zdrowia przez te centra. Przedstawiciele Sfinksa wskazują jednocześnie, że sprzedaż posiłków w ww. kanałach mimo, iż dynamicznie rosła w ujęciu r/r to ze względu na niską bazę odniesienia dotychczas miała niewielki udział w przychodach ze sprzedaży ogółem, a w dniach 14-15.03.2020 r. nie odnotowała znaczącego wzrostu.”

Odnotowany przez spółkę Sfinks procentowy spadek przychodów w restauracjach sieci Grupy Sfinks Polska za okres 14-15.03.2020 r. wyniósł ok. 90 proc. w stosunku do poprzedniego weekendu. Władze firmy podkreślają, że „przypadku braku istotnego wzrostu zainteresowania kanałami sprzedaży na wynos i w delivery, a w efekcie utrzymania się istotnego spadku sprzedaży gastronomicznej będzie to miało bardzo istotny wpływ na wyniki finansowe i sytuację płynnościową / gospodarczą firmy.”

Sfinks wskazuje, iż obecnie nie jest w stanie oszacować pełnych skutków pandemii oraz działań ją ograniczających wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Zdrowia na wyniki finansowe oraz sytuację płynnościową Grupy. Zarząd spółki zapowiada, że będzie na bieżąco analizował sytuację firmy w związku z zaistniałą sytuacją.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.