18.03.2020/09:22

Koronawirus w Niemczech wypędził pracowników ze sklepów

Supermarkety i dyskonty w Niemczech szukają chętnych do pracy. Brak chętnych do wykładania i pracy za kasą – informuje serwis interia.pl.

Jak czytamy w serwisie, zaopatrzenie i dostawy do supermarketów i dyskontów w Niemczech przebiega wciąż bez zakłóceń. Brakuje jednak ludzi do wykładania towaru oraz sprzedawców. Inaczej wygląda sytuacja w handlu hurtowym.

Należące do największych sieci handlowych w Niemczech Rewe i Edeka szukają pilnie nowych rąk do pracy. Kryzys wywołany koronawirusem spowodował, że mocno wzrosło zapotrzebowanie na nowych pracowników.

„Kto obecnie chce pracować dla nas jako pomocnik, może bez problemu ubiegać się o miejsce” – poowiedział szef Rewe Lionel Souque. Również Edeka i Netto namawiają zainteresowanych, by zgłaszali się do pracy w najbliższych sklepach tych sieci. Z powodu zamknięcia uczelni wyższych handel detaliczny pokłada obecnie także spore nadzieje w studentach.

Według zapewnień największych sieci handlowych, pomimo pojawiających się od czasu do czasu pustych półek w sklepach, zaopatrzenie w towar w Niemczech jest wciąż zabezpieczone. Największy niemiecki detalista żywnościowy Rewe podkreślił, że dzienne zaopatrzenie sklepów w wystarczającą ilość towarów jest zagwarantowane.

Według informacji serwisu interia.pl, w ostatnich dniach sieć zwiększyła już częstotliwość dostaw. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez agencję DPA, podobnie postępują także Aldi, Real i Kaufland. Według zapewnień Rewe nie ma także, jak dotąd, żadnych problemów z dostawami z zagranicy. A wprowadzone kilka dni temu ograniczenia ruchu na granicach dotyczą jedynie przepływu osób, a nie towarów. Jednakże kontrole graniczne wydłużyły czas transportu.

W celu skompensowania ewentualnych wahań dostaw związanych z transportem, koncern zwiększył swoje zapasy. Jednocześnie zwrócił uwagę, że już wkrótce na rynki wejdą pomidory i papryka z Niemiec.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.