25.05.2020/22:28

Koronawirus w zakładach firmy Animex w Starachowicach. 150 pracowników na kwarantannie 

Z 10 nowych przypadków koronawirusa w województwie świętokrzyskim zgłoszonych w poniedziałek 25 maja, wiele dotyczy pracowników spółki Animex. Firma potwierdza, że od początku wystąpienia w Polsce stanu epidemicznego związanego z koronawirusem, wśród pracowników zakładu mięsnego w Starachowicach potwierdzono łącznie 14 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Z zespołu liczącego około 1500 pracowników, 150 przebywa na kwarantannie. Prewencyjnie odsunięci od pracy zostali pracownicy, którzy mieli kontakt z zarażonymi. 

- Zgodnie z przyjętą procedurą, przedstawiciele spółki pozostają w bezpośrednim kontakcie z Sanepidem i podejmują działania zgodne z wytycznymi tych służb – podał Animex w komunikacie.

Według firmy Animex Foods przyczyną rosnącej liczby zarażeń w zakładzie w Starachowicach nie jest rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 na terenie obiektu. Spółka podaje, że wzrost ilości pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa wśród pracowników zakładu stanowi odzwierciedlenie sytuacji epidemiologicznej w regionie i w głównej mierze jest efektem zarażania się poza miejscem pracy, które może być spowodowane rozluźnieniem obostrzeń oraz nieutrzymywaniem restrykcji, o czym informowały powiatowe służby sanitarne.

Zakład Animex Foods w Starachowicach kontynuuje produkcję zachowując zasady reżimu sanitarnego.
 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • cycu 26.05.2020

    wolność słowa podobno mamy a Państwo z WH cenzurują niepoprawne z mainstreamową poprawnością posty...jak to????

  • xcx 26.05.2020

    to na pewno bezobjawowe przypadki i zapewne testy przyszły już pozytywne...i oczywiście musi wystąpić w koncernie...objawy takie same!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.