04.05.2020/13:28

Koronawirus zabił pierwszą dużą amerykańską sieć detaliczną

Popularna amerykańska firma modowa J Crew złożyła wniosek o ochronę przed wierzycielami. To pierwsza wielka sieć w USA, która padła ofiarą pandemii koronawirusa – informuje BBC.

Zgodnie z zapisami wniosku o ochronę, główni wierzyciele grupy J Crew mają przejąć nad nią kontrolę w zamian za anulowanie długów o wartości 1,65 mld dolarów. Zapewnią także dodatkowe finansowanie w wysokości 400 mln dolarów w celu utrzymania zdolności operacyjnych sieci.

Z powodu pandemii J Crew zamknęła swoje 500 sklepów. Część z nich nie zostanie powtórnie otwartych, jednak zarząd firmy nie podał jeszcze liczby placówek przeznaczonych do likwidacji.

W ramach grupy poza marką J Crew funkcjonuje jeszcze marka Madewell, obie są „klasycznymi brandami amerykańskimi, które cieszą się silną lojalnością klientów” – jak zapewnia przedstawicielka funduszu Anchorage Capital Group, który wraz z GSO Capital Partners oraz Davidson Kempner Capital Management przejmie spółkę za długi.

Źródło: bbc.com

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • c4 06.05.2020

    to nie koronawirus, to ci, co za nim stoją!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.