13.06.2013/09:32

Kradzież jednak nie od 1000 zł?

Jak podał serwis rp.pl, posłowie wycofują się z planów podniesienia do tysiąca złotych progu, powyżej którego kradzież jest przestępstwem. Były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski (PO) zapowiedział, że w najbliższych dniach zgłosi stosowną poprawkę.

Nowa propozycja ma być bliższa obecnym 250 zł niż kwocie 1000 zł, proponowanej przez rząd. Informację natychmiast skomentowała Polska Izba Handlu. Jej prezes Waldemar Nowakowski stwierdził, że przyjmuje ją z zadowoleniem, bo dla Izby każda grabież to przestępstwo, niezależnie od jej wartości. – Liczymy, że Ministerstwo Sprawiedliwości potwierdzi te informacje i konkretne rozwiązanie nie będzie zakładało podwyższania omawianego pułapu – komentuje. Według obliczeń Izby podwyższenie górnej granicy wykroczenia do 1000 zł, oznaczałoby co najmniej trzykrotny wzrost strat z tytułu „drobnych” kradzieży w sklepach, nawet do 5-8 mld zł rocznie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.