16.11.2020/10:38

Krynica Vitamin, krynica łez. Inwestor odsprzedał swoje akcje, teraz domaga się 59 mln zł wraz z odsetkami

Były akcjonariusz pozwał spółkę z GPW, bo tanio sprzedał jej akcje, i uzyskał zabezpieczenie roszczeń na jej majątku oraz pakiecie kontrolnym prezesa. Kurs pikuje – opisuje sprawę dzisiejszy „Puls Biznesu”.

Fram FIZ, fundusz inwestycyjny był inwestorem Krynicy Vitamin. Spółka, która od 5 lat jest notowana na giełdzie zajmuje się produkowaniem napojów i tzw. energetyków. Fram FIZ w połowie sierpnia całkowicie wyszedł z tej inwestycji, sprzedając 20 proc. akcji spółkom powiązanym z prezesem Krynicy, Piotrem Czachorowskim. 

Jednak pandemia okazała się całkiem dobrym okresem w historii funkcjonowania spółki, bo kurs akcji od momentu sprzedaży przez Fram do 12 listopada wzrósł o ponad 230 proc. Fram FIZ pozwał więc spółkę i jej prezesa o 59,1 mln zł wraz z odsetkami, a sąd okręgowy w Warszawie przyjął już funduszowi zabezpieczenie roszczeń. Wtedy akcje spółki spadły do 13 listopada o 20 proc. 

Krynica Vitamin poinformowała, że dokonuje szczegółowej analizy treść pozwu i uzasadnienia. Z wstępnej oceny zarządu spółki wynika, że twierdzenia i roszczenia wytaczane przez Fram są bezzasadne i „spółka zamierza podjąć wszelkie kroki prawne mające na celu doprowadzenie do oddalenia powództwa oraz uchylenia zabezpieczeń, które wielokrotnie przekraczają wartość żądania z pozwu”.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także