29.10.2019/00:02

Kto najbardziej skorzysta na problemach Tesco - Biedronka, Lidl, Kaufland, a może ... Carrefour?

Sieć Tesco ograniczyła liczbę marketów w Polsce z 450 do ok 350 placówek, a według ostatnich doniesień, liczba sklepów ma spaść finalnie do ok. 320 sklepów, które będą generowały sprzedaż na poziomie 5 mld zł. Brytyjczycy twierdzą, że zamykają sklepy nierentowne lub takie, które nie rokują na przyszłość. Sprawdziliśmy, które sieci podzielą między siebie ok. 2,5 proc. rynku, które Tesco odda w ramach restrukturyzacji sieci i asortymentu.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Klient 02.11.2019

  Jeżeli klienci będa chcieli przejść z sieci z lat 90 do wizualnie wyglądającej wewnatrz także jak z lat 90 to wybiorą dino. Jeżeli będzie klientom zależeć na wizualnej transformacji wybiorą lidl czy kaufland.
  Ale w dino słabe promocje, czasem po 10 groszy ;) natomiast w kaufland promocje nawet po 40% (od kilku do kilkunastu zł) bardzo różnego asortymentu, lidl akcja kupuje nie marnuje. Jeżeli u mnie zamknęli by tesco gdzie czasem coś kupuję, zmieniam na lidla i kaufland.

 • Ryba 31.10.2019

  czy Wiadomości Handlowe zainteresowane są małymi firmami będącymi najemcami pasaży Tesco?
  Może jakiś mały artykuł? Z pewnością kilka osób będzie zainteresowanych.

 • Laura 28.10.2019

  kto zyska, kto straci:....
  proponuję jeszcze jeden wątek. tesco ma podpisane umowy nie tylko z dostawcami, usługodawcami ale też najemcami powierzchni na terenie pasaży Tesco. to często drobni, lokalni przedsiębiorcy, firmy rodzinne, które nie znajdą funduszy na reprezentowanie przez kancelarie prawne i wieloletnie spory. Ich umowy i spadek wejść do tesco spowoduje niejdedny upadek budżetu domowego i dramaty ludzi na działalnści gospodarczej.
  Uważam, że wiadomości handlowe mogłyby zając sie też wątkiem handlowców, którzy czytają wiadomości handlowe a są jedynie drobnymi graczami w tej całej maszynie

 • Krakowianin 28.10.2019

  Nie zgadzam się z treścią. Tesco było a właściwie jest jedynym sklepem który szanuje klienta. Mam na myśli system scanshop. Konkurencja traktuje klientów jak bydło któremu trzeba kazać dwukrotnie przeżucać towar i poganiać z pastwiska. Tesco jako jedyne poszło w nowoczesny system czytników i będzie mi bardzo przykro jak jego zabraknie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.