07.08.2018/12:17

Które przyprawy kupują Polacy?

Jakimi ziołami i przyprawami smakuje oraz pachnie współczesna polska kuchnia? Galeo zdradza, które produkty tej marki najczęściej wędrują do sklepowego koszyka.

Polacy w pierwszej kolejności sięgają po zioła i przyprawy obecne w tradycyjnej polskiej kuchni od wieków. Absolutnym rekordzistą jest pieprz mielony. Co 10. przyprawa kupowana przez Polaków spośród produktów Galeo to właśnie ten rodzaj pieprzu. Zaraz po nim plasują się liście laurowe – niezbędny dodatek do zup, sosów i marynat. Trzecie miejsce zajmują ex aequo majeranek, ziele angielskie oraz wyjątek w tym gronie, czyli gotowa kompozycja – przyprawa do kurczaka.

Tuż za podium znajduje się pieprz ziołowy Galeo, którego ostrość porównywalna jest do pieprzu czarnego, jednak przyprawy te różnią się smakiem i właściwościami. Wyrazistości daniom dodajemy też chętnie, korzystając z czosnku granulowanego i pieprzu ziarnistego, zaś apetycznego koloru i słodyczy – ze słodkiej papryki.

– Polacy, coraz bardziej otwarci na różne smaki, wciąż pozostają przywiązani do kuchni, którą znają ze swojego dzieciństwa. W pierwszej kolejności, chcąc nadać daniom ostrości, sięgają po czarny pieprz, potem pieprz ziołowy, a dopiero potem myślą o ostrej papryce bądź chili. Zużywamy także ogromne ilości liści laurowych i ziela angielskiego, a równocześnie chętnie sięgamy po gotowe kompozycje dedykowane konkretnym daniom. Wśród tych ostatnich faworytem jest przyprawa do kurczaka, co wcale nie dziwi w zestawieniu z ogromną popularnością mięsa drobiowego w ostatnich latach – komentuje Iwona German, dyrektor marketingu firmy McCormick w regionie CEE.

Marka Galeo powstała w 2000 roku w odpowiedzi na ważny trend smart shoppingu obecny w Polsce i na świecie. Odpowiada na potrzeby osób, które każdego dnia samodzielnie przygotowują posiłki i szukają dobrej jakości produktów dostępnych w rozsądnej cenie. Galeo razem z markami takimi jak KAMIS, Ducros i Schwartz należy do światowego lidera w branży przypraw – firmy McCormick.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.