23.05.2017/09:55

Kukulska i Kusznierewicz ambasadorami Podwórka Talentów firmy Nivea

Piosenkarka Natalia Kukulska i wybitny sportowiec Mateusz Kusznierewicz zostali ambasadorami projektu Podwórko Talentów Nivea, którego celem jest odkrywanie i wspieranie rozwoju dziecięcych talentów. Dzięki 20 wyjątkowym placom zabaw, które Nivea wybuduje w ramach projektu, dzieci będą miały okazję przetestować swoje umiejętności sportowe, odkryć artystyczne uzdolnienia czy rozbudzić w sobie naukową pasję.

Znana piosenkarka i utytułowany żeglarz zostali ambasadorami projektu Podwórko Talentów Nivea, którego ideą jest odkrywanie i wspieranie dziecięcych talentów. Dobrą zabawę i odkrywanie talentów będą mogły realizować na nowoczesnych i w pełni bezpiecznych sprzętach do zabaw. W ramach akcji firma wybuduje 20 placów zabaw dla dzieci, wyposażonych w sprzęty, na których najmłodsi będą mogli przetestować swoje umiejętności sportowe, odkryć artystyczne uzdolnienia czy rozbudzić w sobie naukową pasję. W projekcie mogą wziąć udział publiczne szkoły podstawowe, gminy, spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty mieszkaniowe. Ze względu na duże zainteresowanie Nivea wydłużyła czas przyjmowania zgłoszeń do 31 maja br.

.

Wybór własnej drogi rozwoju to ważna sprawa

Droga Mateusza Kusznierewicza do wielkich, żeglarskich sukcesów, rozpoczęła się gdy jako małe dziecko odkrył swój talent i dzięki wsparciu najbliższych zaczął go rozwijać.

– Jako mały chłopiec zawsze byłem chętny do odkrywania świata i poznawania siebie. Moi rodzice i nauczyciele bardzo szybko zauważyli, że garnę się przede wszystkim do sportu. Próbowałem różnych dyscyplin, aż wreszcie pojawiło się żeglarstwo. Pamiętam, że kiedy odkryłem swój talent do tego sportu i chwyciłem bakcyla, tata nawet sprzedał swój samochód, przesiadając się do mniejszego, żeby kupić mi za uzyskane pieniądze mój pierwszy profesjonalny żagiel – wspomina Mateusz Kusznierewicz, obecnie znany olimpijczyk i utytułowany żeglarz. Jak zauważa ważne jest, aby dziecko miało wybór i samo mogło zadecydować o tym w jakim kierunku chce się rozwijać. – Dla dzieci istotne jest także to, aby rodzice byli obok i wspierali je w tym co robią, dając mu motywację do dalszego rozwoju. Dziś sam jestem rodzicem i staram się dopingować swoje dzieci aby miały w sobie siłę i moc odkrywania swoich talentów i pasji – dodaje Mateusz Kusznierewicz.

.

Wsparcie od starszych dla młodszych

Natalia Kukulska od początku wiedziała, że to muzyka jest jej pasją. – Zawsze byłam blisko muzyki, ponieważ w moim domu było jej pełno. Gdy już ją pokochałam, rozwijałam swoje zainteresowania i talent w różny sposób – najpierw śpiewając w domu dla bliskich, potem była szkoła muzyczna, następnie domy kultury, spotkania z muzykami – wspomina Natalia. Obecnie piosenkarka sama jest szczęśliwą mamą trójki dzieci i wie dobrze jak ważne jest, aby dzieci czuły wsparcie rodziców, by czuć się pewnie i nie poddawać się w dążeniu do celu. – Teraz jestem bardzo szczęśliwa, że moim zawodem jest moja największa pasja i wiem jakie to ważne, aby wcześnie zauważyć zainteresowania u dzieci i pomóc im w ich rozwijaniu – mówi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.