22.04.2022/16:04

Bezpieczeństwo żywnościowe. Kwestia dostępności nawozów sztucznych to jedno z największych wyzwań dla Polski

Dla bezpieczeństwa żywnościowego, ważną kwestią jest dostępność nawozów sztucznych. Produkcja nawozów azotowych zużywa duże ilości gazu. Z kolei, w przypadku nawozów potasowych znaczącymi producentami i eksporterami jest Białoruś i Rosja. Oba te kraje odpowiadają za 65 proc. światowego handlu. Mimo że, inny duży producent, Kanada, komunikował wzrost produkcji, nie zastąpi to istotnie niższych dostaw od wschodnich producentów – mówi nam Grzegorz Rykaczewski, analityk sektorowy w Santander Bank Polska komentując wpływ działań wojennych na Ukrainie na bezpieczeństwo żywnościowe w Polsce i innych rynkach unijnych.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
  • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
  • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także