08.08.2018/11:23

Ładowarki samochodów elektrycznych przy centrach Auchan

Dwa kolejne Centra Handlowe Auchan udostępniają swoim klientom szybkie ładowarki samochodów elektrycznych. Od początku sierpnia urządzenia sieci GreenWay działają na parkingach galerii handlowych w Gliwicach oraz Kołbaskowie koło Szczecina. Obecnie przy obiektach handlowych zarządzanych przez Ceetrus Polska działa osiem ładowarek samochodów elektrycznych.

Ceetrus Polska, który zarządza Centrami Handlowymi Auchan, realizuje szereg działań promujących ekologiczny transport. Dlatego też na parkingach kolejnych obiektów należących do spółki zostają uruchamiane ładowarki samochodów elektrycznych. Od początku sierpnia 2018 roku ze stacji ładowania samochodów elektrycznych sieci GreenWay mogą korzystać klienci śląskiego Centrum Handlowego Auchan Gliwice oraz Centrum Handlowego Auchan Kołbaskowo koło Szczecina.

– Centra Handlowe Auchan mieszczą się często przy głównych szlakach komunikacyjnych. Samochodami dojeżdżają chętnie nasi klienci, ale również podróżni, którzy w naszych obiektach chcą chwilę odpocząć, zjeść posiłek czy zrobić niezbędne zakupy. Wprowadzamy dla nich stale dodatkowe udogodnienia, takie jak ładowarki coraz popularniejszych w naszym kraju samochodów elektrycznych – mówi Cezary Smektała, dyrektor operacyjny w Ceetrus Polska.

Szybkie ładowarki należące do sieci GreenWay, ustawione na parkingach Centrów Handlowych Auchan, umożliwiają ładowanie pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardami CCS, CHAdeMO (ładowanie prądem stałym) oraz AC Type 2 (ładowanie prądem przemiennym). Z urządzenia mogą korzystać dwa lub trzy pojazdy jednocześnie – w zależności od typu ładowarki. W Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo jeden pojazd może być ładowany prądem stałym, drugi prądem przemiennym, w Centrum Handlowym Auchan Gliwice dwa prądem stałym, a jeden – przemiennym.

Naładowanie baterii samochodu o pojemności od 20 do 40 kWh do optymalnych 80 proc., pozwalających na przejechanie około 100 – 180 km, za pomocą prądu stałego zajmuje średnio od 10 do 20 minut. W trakcie ładowania kierowcy mogą zrobić zakupy, a także skorzystać z kawiarni i restauracji mieszczących się Centrach Handlowych Auchan. Korzystanie z nowych ładowarek do końca sierpnia jest bezpłatne.

Ładowarki przy Centrach Handlowych Auchan w Gliwicach i Kołbaskowie należą do sieci GreenWay. Stacje tej sieci mieszczą się w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych i umożliwią swobodne podróżowanie samochodem elektrycznym po całym kraju. Do końca 2020 roku na terenie Polski w ramach sieci ma działać blisko 200 punków ładowania. Obecnie sieć Greenway posiada blisko 60 stacji. Korzystanie z nich jest odpłatne.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Dawid 13.08.2018

    Z greenway'a korzystam już na stałe w sumie jakiś czas, więc znam i cenię ich standardy. A dla sieci ogromny + za pomysł. Lokalizacje jak najbardziej trafione, a i to jednak mega oszczednosc czasu jechac na zakupy i w tym czasie doładowac elektryka bez marudzenia, ze trzeba czekac

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.