30.11.2021/09:08

Łańcuchy dostaw coraz większym problemem. Prezydent USA zaprosił na spotkanie szefów firm handlowych

Inflacja i zaburzenia w łańcuchu dostaw spędzają senz powiek nie tylko handlowcom czy klientom, ale – jak się okazuje – także rządowi USA. W poniedziałek prezesi m.in.  Kroger, Best Buy, Etsy byli wśród menedżerów, którzy spotkali się z prezydentem Bidenem w Białym Domu, aby omówić stan świątecznych wyzwań związanych z łańcuchem dostaw. Dyrektor generalny Walmartu Doug McMillon i dyrektor generalny CVS Health Karen Lynch uczestniczyli w spotkaniu wirtualnie.

"Chcę usłyszeć od każdego z was o tym, jakie problemy widzicie w tym sezonie świątecznym, jak dobrze jesteście na niego przygotowani, jakie wprowadziliście innowacje i czy zatrudniliście ludzi, aby przezwyciężyć wyzwania związane z łańcuchem dostaw" -zapowiedział na początku spotkania prezydent.

Według doniesień CNBC Biden zapytał McMilliona o to, czy Walmart doświadczył poprawy tempa przepływu towarów przez porty w wyniku ostatnich działań administracji. McMillion powiedział, że sieć odnotowała 26-procentowy wzrost przepustowości w portach w całym kraju w ciągu ostatnich czterech tygodni, a wzrost przepływu towarów był jeszcze wyższy - na poziomie 51 proc.- w portach w Los Angeles i Long Beach.

Prezydent Joe Biden gościł w poniedziałek w Białym Domu prezesów kilku głównych firm handlowych, aby omówić wysiłki administracji w celu rozwiązania problemu globalnych utrudnień w łańcuchu dostaw i zapewnienia Amerykanów, że towary będą na półkach na święta.

Do Bidena dołączyli osobiście goście z sektora technologicznego - CEO Etsy Josh Silverman i CEO Samsung KS Choi. Sektor spożywczy reprezentowali prezes Food Lion Meg Ham, dyrektor generalny Todos Supermarket Carlos Castro i dyrektor generalny Kroger Rodney McMullen.

Inni obecni detaliści to dyrektor generalny Mattel Ynon Kreiz, dyrektor generalny Best Buy Corrie Barry i David Rawlinson, dyrektor generalny Qurate Retail Group, która jest właścicielem marek takich jak QVC, Ballard Designs i Zulily.

Biden powiedział, że ma nadzieję usłyszeć o wyzwaniach stojących przed małymi firmami i o tym, jak rząd federalny może kontynuować współpracę z detalistami, aby pomóc im utrzymać zapasy. Tematem spotkania była też inflacja, którą brak towarów dodatkowo napędza.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.