30.01.2018/09:20

Lech Karendys odchodzi z Mlekpolu, zastąpi go Małgorzata Cebelińska

Po 15  latach pracy dla spółdzielni mleczarskiej z Grajewa odchodzi  Lech Karendys. Nowym dyrektorem zostaje Małgorzata Cebelińska, dotychczasowy kierownik Działu Handlu Zagranicznego Mlekpolu, w firmie od 20 lat.

Lech Karendys z mleczarstwem jest związany ponad 45 lat, od początku swojej drogi zawodowej czyli od 1.09.1972 r. Z dniem 1 lutego 2018 r. odchodzi na zasłużoną emeryturę. Jego obowiązki przejmuje Małgorzata Cebelińska.

- Zarządzanie całością sprzedaży i obszarami z nią związanymi to ogromne wyzwanie i odpowiedzialność. Jestem wdzięczna za kredyt zaufania jakim obdarzył mnie zarząd Mlekpolu. Czuję się przygotowana do podjęcia tego zobowiązania. W czasie kiedy firma przeżywała swój dynamiczny rozwój związana byłam ze sprzedażą i promocją wyrobów Mlekpolu, przede wszystkim poza granicami kraju – mówi Małgorzata Cebelińska dyrektor Wydziału Handlu SM Mlekpol w Grajewie.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie to jeden z największych producentów mleka i produktów mlecznych w Polsce.  Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce spółdzielnia z Grajewa przekroczyła granicę 1,7 mld litrów skupionego mleka rocznie. To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie od blisko 10 000 producentów.

Produkty Mlekpolu powstają w 12 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w : Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Kasia 30.01.2018

    Całe moje zawodowe życie było związane z dyr.Lechem,jak to teraz bedzie nie moc pogadać sobie z nim .... Panie Lechu,dziekuje Panu za wszystko , życzę Panu duzo zdrowia i spokoju .

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.