24.02.2020/15:09

Leszek Bać sięga po Jokera. Spar Polska ma nową nazwę [TYLKO U NAS]

Joker TNC będzie nową nazwą spółki dotychczas znanej jako Spar Polska - ustalił nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl. Zmiany zostały już zgłoszone do Krajowego Rejestru Sądowego, ale formalnie nie zostały jeszcze przeprocedowane.

Zmiana nazwy to jeden z wielu elementów realizacji porozumienia zawartego na początku lutego pomiędzy Spar Polska a jego konkurentem, Spar Group z RPA, oraz centralą sieci Spar (Spar International). Wcześniej strony długo spierały się o to, kto ma prawo do rozwoju sieci sklepów Spar w Polsce. Rzeszowski operator po wielu miesiącach sądowych batalii ostatecznie przyznał, że to "Spar Group jest wyłącznym licencjobiorcą marki Spar w Polsce".

Zapytaliśmy Spar Polska, czy Joker będzie jedynie nową nazwą spółki wchodzącej w skład Bać-Polu, czy również nowym szyldem sklepowym. Można bowiem założyć, że po uregulowaniu wszelkich kwestii spornych ze Spar Group i Spar International, rzeszowska firma pozostanie na rynku jako operator lokalnej sieci detalicznej, która z czasem może się poszerzać o kolejne sklepy (nawet jeśli aktualnie trend jest zdecydowanie odwrotny). Skoro przyszłe placówki nie będą już Sparami, potrzebny będzie nowy szyld. Nie uzyskaliśmy jednak jasnej deklaracji w tej sprawie.

Spar Polska, a w zasadzie już Joker TNC, to operator sieci 127 franczyzowych sklepów spożywczych. Liczba ta wkrótce spadnie, gdyż na mocy niedawnego porozumienia franczyzobiorcy rzeszowskiej spółki mają czas do końca lutego na "bezproblemowe" przechodzenie pod skrzydła Spar Group. Oczywiście nie wszyscy zdecydują się na taki krok; na tym etapie trudno jednak oszacować, jak duża grupa podmiotów pozostanie lojalna wobec dotychczasowego operatora.

Większościowym udziałowcem spółki Joker TNC jest znajdujący się w restrukturyzacji Bać-Pol. Grupę kapitałową tworzą jeszcze Marspol (również w restrukturyzacji) i Serpol (w upadłości).

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • rob 28.02.2020

  mateusz, nie słuchaj więcej radia maryja gdy pijesz wódkę, powiedz lepiej, że w Rzeszowie pracujesz...

 • franczyzobiorca z zapomnianego regionu 27.02.2020

  @mateusz - komentarz godny ekipy Leszka... Jak postępował z franczyzobiorcami? Gdyby było dobrze, nikt by nie przeszedł...

 • mateusz 26.02.2020

  I bardzo dobrze!! niech sie odbuduje pod inna marką,zniszczyli go franczyzobiorcy spar polska w porozumieniu ze spar rpa !!myśleli że nawala im kasy i dadzą wspaniałe warunki umów,a tu klapa !!!!warunki tragiczne i z kasą nie ma szału , mało który sklep spar polska przeszedł do spar rpa !!i bardzo dobrze zamiast wspierać polski kapitał to jak zwykle polacy (patryjoci )przylepili się do obcego bo im złote góry obiecali!!

  trzymam kciuki za Bacia!!!!niech odbuduje firmę !!!!100% poski kapitał

 • Bruce Wayne 25.02.2020

  Suicide Squad :/ ?
  hahaha

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.