27.09.2019/13:56

Lidl chce wybudować market połączony ze… szkołą podstawową

Lidl we współpracy z samorządem miejscowości Twickenham – w południowo-zachodniej części aglomeracji Londynu – chce wybudować kompleksowy obiekt, w skład którego wejdzie dyskont niemieckiej sieci, a większość zajmie szkoła podstawowa z boiskiem sportowym i infrastrukturą rekreacyjną.

Dyskont Lidl mieścił się będzie na parterze i zajmie część obiektu o powierzchni sali sprzedaży ok. 1,4 tys. mkw, z magazynem o pow. ok. 250 mkw. W markecie funkcjonować będzie rozszerzone stoisko piekarnicze. Klienci będą mieli do dyspozycji 55 miejsc parkingowych, z tego 44 w parkingu podziemnym.

Firma deklaruje, że dostawy będą się odbywać z wykorzystaniem specjalnie dostosowanych ciężarówek, a wszelkie czynności związane z rozładunkiem będą realizowane we wnętrzu obiektu. Sieć zapewnia także, że zastosuje skuteczne metody zbierania odpadów.

Część parteru i całe górne piętro kompleksu zajmie szkoła podstawowa Deer Park School. Na parterze mieścić się będzie osiem sal lekcyjnych, a na piętrze kolejnych sześć oraz pomieszczenia dodatkowe – duża stołówka, biblioteka i pracownie specjalistyczne. Łącznie szkoła pomieści ok. 420 uczniów i 55 osób personelu.

Budowa kompleksu – obejmującego też boisko i infrastrukturę rekreacyjną oraz do prowadzenia zajęć lekcyjnych na powietrzu, ma zostać w pełni ukończona do 2024 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.