10.12.2019/16:52

Lidl coraz bliżej 720 sklepów w Polsce

Sieć Lidl Polska otworzy w czwartek, 12 grudnia trzy nowe sklepy – dwa w województwie wielkopolskim – w Poznaniu i Koziegłowach oraz trzeci – w Węgorzewie. To oznacza, że niemiecki dyskonter systematycznie zbliża się do liczby ponad 720 sklepów, którą firma wyznaczyła sobie jako nieoficjalny cel na ten rok.

Obecnie Lidl zarządza w Polsce siecią 713 placówek, po otwarciu trzech kolejnych wzrośnie ona do 716. Można się spodziewać, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni operator uruchomi jeszcze kilka sklepów.

Przypomnijmy, że w 2018 roku Lidl uruchomił w Polsce 40 sklepów, w tym roku będzie to ok. 50 placówek.

Maksymilian Branicki, prezes sieci Lidl w Polsce zapowiedział kilka miesięcy temu, że operator będzie chciał utrzymać podobne tempo rozwoju w kolejnych latach. Zdaniem prezesa sieci Lidl, na rynku pojawiają się szanse związane m.in. z opuszczeniem lokalizacji przez innych operatorów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.