10.06.2020/13:01

Lidl detalicznym królem polskiego Instagrama. Sieć obserwuje już 200 tys. użytkowników

Firma od niemal trzech lat systematycznie prowadzi swój kanał na popularnej platformie społecznościowej. W 2018 roku na lidlowym Instagramie wybiło pierwsze 100 tysięcy obserwatorów, dziś po niespełna dwóch latach profil Lidla śledzi już 200 tysięcy użytkowników.

Za prowadzenie kanału Lidla na Instagramie odpowiada VML Agency, a większość kreacji powstaje w dedykowanym studio, gdzie codziennie są tworzone nowe zdjęcia. Na swoim kanale Lidl wykorzystuje wszystkie dostępne formaty, czyli zarówno photo i video posty, stories oraz IGTV – dzięki temu, każdy z użytkowników będzie w stanie wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie formę przekazu. Jak się okazało, społeczność Lidl Polska na Instagramie najbardziej lubi owocowe smoothie Solevita, kosmetyki wegańskie Cien Food For Skin, a także lody proteinowe oraz produkty do ochrony przeciwsłonecznej Cien Sun i nie tylko.

Niedawno Lidl po raz pierwszy postawił także na kampanię marketingową wyłącznie w social mediach, prezentującą produkty marek własnych w 15 sekundowych filmach na instastory. W swojej kampanii sieć postawiła na pobudzające zmysły zjawisko ASMR (ang. autonomous sensory meridian response), czyli formę prezentowania treści przez uaktywnianie zmysłów poprzez łączenie bodźców wizualnych i dźwiękowych. Jak przekonuje sieć, zjawisko często wywołuje przyjemne mrowienie w okolicach głowy, szyi i pleców, które jest reakcją naszego ciała na bodźce wizualne, słuchowe, dotykowe lub węchowe. Czynniki te mają na celu wprowadzić odbiorcę w głęboki stan relaksacji, co jest miłą alternatywą dla agresywnych kreacji reklamowych. 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • klient 10.06.2020

    Poproszę o EDEKĘ w Polsce albo REWE. Albo Aldi Sued.

  • dada 10.06.2020

    Pytanie kto stoi za ciągłym wywyższaniem Lidla w Polsce.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.