17.06.2020/12:32

Lidl obniża w polskich sklepach ceny 1000 produktów dostępnych w stałej ofercie

Już od lipca obowiązywać będą obniżone obniżone stawki VAT na wybrane artykuły. Sieć Lidl Polska zdecydowała, że obniży ceny, tak by w praktyce wartość obniżki oddać klientom. Oznacza to, że blisko 1000 produktów dostępnych w stałej ofercie będzie można kupić taniej o różnicę w wysokości podatku.

– Światowa gospodarka, a w konsekwencji my wszyscy, stanęliśmy przed bezprecedensowym kryzysem. Każdy z nas jeszcze uważniej analizuje swój domowy budżet i przygląda się wydatkom. Widzimy, że cena, jej przystępność, częściej niż zwykle jest głównym faktorem, jeśli chodzi o decyzje zakupowe. Zapewnienie, że pełna wartość obniżki stawki VAT wybranych produktów zostanie przeniesiona na konsumentów, jest kolejnym wsparciem w kierunku wzmocnienia budżetów naszych klientów. Wierzymy, że każdy krok mający na celu stymulowanie ekonomii pomoże nam wszystkim w budowaniu stabilnej, rosnącej gospodarki – podsumowuje Piotr Rogowski, Członek Zarządu ds. Zakupów, Lidl Polska.

Według nowych przepisów, stawka podatku od wartości dodanej zostanie zmieniona dla wielu produktów. Są to między innymi pieczywo, owoce i warzywa, niektóre produkty mleczarskie, wybrane orzechy, produkty dla dzieci i niemowląt oraz artykuły higieniczne dla kobiet.

„Lidl Polska postanowił przenieść wartość obniżonego podatku blisko 1000 produktów na swoich klientów – od lipca wszędzie tam gdzie VAT zostanie obniżony ustawowo, Lidl obniży również ceny artykułów. W praktyce oznacza to, że za nasze codzienne zakupy zapłacimy mniej. (…) Dzięki takim obniżkom w skali roku może się okazać, że oszczędziliśmy nawet kilkaset złotych ” – zapewnia sieć w komunikacie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ciastek 17.06.2020

    Obniży o ile Polska Izba Handlu po raz kolejny nie będzie przeszkadzać przedsiębiorcom i rządzącym w zmniejszeniu podatku Vat....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.