10.12.2018/14:18

Lidl otworzy pierwszy sklep w warszawskim Wilanowie

Sieć Lidl przygotowuje się do otwarcia pierwszego sklepu w warszawskim Wilanowie, przy ul. Vogla 45 - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Ruszyła już rekrutacja pracowników do obiektu. Biuro prasowe firmy potwierdza nasze informacje i zapowiada, że placówka zostanie uruchomiona na przełomie stycznia i lutego 2019 r.

Przypomnijmy, że dyskontowa sieć już od wielu lat zabiegała o otwarcie pierwszego sklepu w Wilanowie. Lidl pierwotnie chciał uruchomić placówkę przy Al. Rzeczpospolitej, w północno-zachodniej części Miasteczka Wilanów. Urząd Dzielnicy Wilanów pod koniec 2016 r. informował o planach powstania "budynku usługowego, którego inwestorem jest Lidl Sp. z o.o. Sp.k.". Jednak do dzisiaj sklep w tym miejscu nie wystartował - m.in. po tym, jak przeciwko inwestycji protestowała część okolicznych mieszkańców, a w międzyczasie w pobliżu otwarto Biedronkę.

Jak ustaliliśmy, ostatecznie pierwszy Lidl w Wilanowie ruszy w innym miejscu, poza nieformalnymi granicami Miasteczka Wilanów. Wybór padł na lokalizację przy ul. Vogla 45 (blisko skrzyżowania Vogla z ul. Ruczaj). 600 metrów dalej, tuż przy rondzie Vogla/Syta, działa Biedronka, a naprzeciwko niej stoi centrum handlowe Plac Vogla, którego jednym z najemców jest API Market (dawniej był tam sklep sieci Alma Market).

Lidl posiada aktualnie w Warszawie 30 sklepów. Do dyskontowej sieci należy także 14 placówek w pobliskich miejscowościach (m.in. w Piasecznie, Radzyminie, Sulejówku, Legionowie, Wołominie, Konstancinie Jeziornie i Ząbkach).

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Lopez 14.01.2019

    No i w ten sposób ugotowali mieszkańców Zawad. Jedyna dojazdówka i tak jest wiecznie zakorkowana.

  • 7 13.12.2018

    To jest Polska czy Niemcy ? kto blokuje komentarze ?? Pytam się co się dzieje ?

  • 2 13.12.2018

    ODDAĆ REPARACJE I ZA SZKODY W CZASIE WOJNY A W TEDY SPOKOJNIE POGADAĆ O HANDLU.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.