22.01.2021/09:10

Lidl Polska planuje rekordowe inwestycje na 2021 rok

Lidl w 2021 roku chce wydać 1,5 mld zł na rozwój sieci sprzedaży. To o połowę więcej niż w poprzednim roku – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”.

Wiosną Lidl rozpocznie budowę nowego centrum dystrybucyjnego. Aleksandra Robaszkiewicz, rzeczniczka Lidl Polska, powiedziała "Rz", że pierwsze dostawy z nowego magazynu do sklepów wyruszą w I połowie 2022 r. Docelowo pracę znajdzie ponad 200 osób.

Chodzi o centrum dystrybucyjne Lidl Polska w Dobroszycach koło Wrocławia o budowie którego pisaliśmy w portalu wiadomoscihandlowe.pl. W planach firmy na najbliższe lata są przynajmniej dwa kolejne magazyny, jeden z nich może powstać pod Warszawą.

Andrzej Porębski, członek zarządu Lidl Polska mówił, że 12. centrum dystrybucyjne Lidla w miejscowości Dobroszyce będzie zaopatrywało sklepy położone głównie w województwie dolnośląskim.

Lidl w Polsce liczy w tej chwili już niemal 760 sklepów. W 2020 roku sieć powiększyła się o 38 dyskontów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także