16.02.2021/08:49

Lidl Polska rozpoczyna sprzedaż... pulsoksymetrów

Od poniedziału 15 lutego w ofercie sklepów Lidl w Polsce znaleźć można pulsoksymetr, czyli urządzenie służące do wskazywania poziomu natlenienia organizmu, cieszące się szczególnie dużą popularnością w czasach pandemii COVID-19.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia na jesieni minionego roku uruchomiło program Domowej Opieki Medycznej - w założeniu ma to być system zdalnego monitoringu pacjentów z koronawirusem. W ramach inicjatywy każdy, kto ma pozytywny wynik testu, może otrzymać pulsoksymetr.

- To urządzenie bada poziom saturacji, czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem i przekazuje dane do centrum monitoringu. Dzięki temu, w razie pogorszenia parametrów, do pacjenta szybko zostanie wezwane pogotowie ratunkowe - tłumaczyło wówczas MZ.

Jak wskazuje Lidl w komunikacie, pulsoksymetr "jest przeznaczony przede wszystkim dla osób z niewydolnością serca, astmą oskrzelową i przewlekłymi obturacyjnymi chorobami płuc, jednak może być także przydatny sportowcom trenującym aktywność na dyżych wysokościach, np. wspinaczkę czy lotnictwo sportowe".

- Pulsoksymetr jest także przydatny na co dzień. Spadek saturacji może świadczyć o infekcji wirusowej lub bakteryjnej układu oddechowego - wskazał Lidl Polska w komunikacie, unikając jednak przy tym takich słów jak "COVID-19" czy "koronawirus".

W ofercie Lidla od poniedziałku znaleźć można - porócz pulsoksymetrów - również ciśnieniomierz nadgarstkowy oraz dozowniki do środków dezynfekujących.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także