17.01.2017/12:12

Lidl przyspiesza z modernizacją portfolio sklepów w Polsce

Lidl przyspiesza z modernizacją sieci sklepów na polskim rynku. Już od kilku lat niemiecki operator systematycznie remontuje i podnosi standard swoich placówek w Polsce. W 2015 i 2016 remonty przeszło kilkadziesiąt sklepów.

Dotychczas każdego miesiąca remontowano kilka/kilkanaście punktów handlowych, a prace trwały od kilku dni do kilku tygodni. Jednak obecnie prace nabierają tempa (im młodsze sklepy, tym mniejszych zmian wymagają), tylko w styczniu br. firma rozpocznie wprowadzanie zmian w 21 sklepach. Będą to jednak krótkie 1-2 dniowe liftingi działów i wystroju, a nie pogłębione modernizacje.

Lidl w styczniu wprowadzi zmiany w sklepach zlokalizowanych w takich miastach jak: Latchorzew, Sierpc, Piaseczno, Pruszków, Iława, Nadarzyn, Grodzisk Mazowiecki, Giżycko, Mrągowo, Świdnik, Ełk, Augustów, Jabłonna, Ząbki, Morąg, Legionowo, Łęczna, Rzeszów, Nowy Targ, Sanok i Żywiec.

Oprócz krótkich remontów Lidl przeprowadza w wybranych lokalizacjach radykalną zmianę. Niektóre sklepy są wyburzane a na ich miejscu powstają sklepy w zupełnie nowym standardzie i nowoczesnej architekturze. Obecnie tego typu zmiany przechodzą sklepy w Bydgoszczy (ul. Nakielska 261 ), Łodzi, (ul. Zana 3/11) i Koszalinie (ul. Zwycięstwa 227-231). W ubiegłym roku Lidl przeprowadził przynajmniej kilka takich gruntownych moderniacji.

Sieć Lidl zarządza obecnie w Polsce siecią ok. 620 sklepów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ?? 18.01.2017

    Dobrze że przynajmniej moi znajomi zmądrzeli i nie dają Niemcom

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.