12.02.2017/20:51

Lidl sprzedaje w sklepach produkty regionalne

Po tym jak Biedronka rozpoczęła kampanię marketingową: „Odkryj smaki tradycyjnych wędlin”. W jej ramach promuje szynkę swojską sądecką tradycyjną, karczek sądecki tradycyjny oraz boczek sądecki tradycyjny, wpisane na listę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi sieć Lidl poinformował, że wprowadził do swojej oferty produkty marki „Ojcowa Wędzarnia”- wyroby firmy Lukullus, pielęgnującej tradycje dawnego fachu masarskiego. Produkty są dostępne w sklepach sieci już od kilku tygodni.

Jak podkreślają przedstawiciele sieci Lidl Polska produkty marki „Ojcowa Wędzarnia” to wędliny wędzone drewnem, które produkowane są w oparciu o składniki najwyższej jakości, tradycyjne metody rzemieślnicze oraz stare receptury masarskie z 1945 r. Ze względu na regionalny charakter oferty, będą one dostępne głównie w sklepach Lidl w północno-wschodniej i centralnej części kraju.

Mieszańcy Mazowsza, a także wybranych miejscowości w województwach łódzkim, podlaskim, lubelskim i warmińsko-mazurskim mogą kupić w Lidlu wędliny marki „Ojcowa Wędzarnia”, produkowane w Leoncinie niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego. W ten sposób firma odpowiada na lokalne trendy i oferuje regionalne specjały. Wędliny dostępne w ofercie sklepów Lidl jedynie w wybranych lokalizacjach.

W przypadku sieci Biedronka lokalne wędliny ze specjalnej linii „Tradycyjny smak” pod marką „Kraina Wędlin” dostępne są we wszystkich sklepach sieci. Wszystkie zostały wpisane na listę MRiRW. Warunkiem znalezienia się na niej jest minimum 25-letnia udokumentowana historia produkcji danego wyrobu.

Oferowana przez sieć Lidl marka „Ojcowa wędzarnia” to wędliny klasy premium. Smak i jakość jest owocem 70-letniego doświadczenia trzech pokoleń mistrzów masarskich.

Wędliny „Ojcowa Wędzarnia” są dostępne w szerokiej sprzedaży tylko w sieci sklepów w Lidl. W ofercie znajdują się m.in. szynka premium, kabanosy tradycyjne, bez konserwantów, z nutą wędzenia, kminku i pieprzu, pasztetowa wędzona, czy kiełbasa krucha wędzona na kiju, której receptura sięga czasów przedwojennych.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Obecnie w wielu krajach Europy istnieje około 10 000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 600.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Gabriela 18.02.2020

    Krucha kiełbasa z kija firmy Lukullus jest pyszna ,polecam

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.