08.06.2020/17:04

Lidl testuje gazetki zakupowe z powłoką antybakteryjną i antywirusową

Od czerwca wszystkie gazetki sieci Lidl w Polsce pojawiły się w nowej odsłonie, a okładka gazetek jest od teraz pokryta lakierem eliminującym 99,5 proc. wirusów i bakterii. Jak zapewniają przedstawiciele sieci korzystanie z gazetek stało się dzięki temu bardziej komfortowe i bezpieczne.

Sieć Lidl Polska wprowadziła zmiany do swoich gazetek produktowych – informacje oraz grafiki stały się jeszcze bardziej czytelne, a okładka gazetek została pokryta nowym, specjalistycznym lakierem eliminującym wirusy i bakterie. Co wydaje się kluczowe w sytuacji gdy bezpieczeństwo staje się dla klientów sklepów coraz ważniejsze.

Firma podkreśla, że dbając o bezpieczeństwo pracowników i klientów wprowadziła do sklepów m.in. automaty do dezynfekcji rąk, przyłbice dla pracowników, ekrany z pleksi przy kasach czy płatności mobilne Lidl Pay z aplikacją Lidl Plus. Kolejnym krokiem jest oddanie w ręce klientów bezpiecznych gazetek produktowych.

Już od 6 czerwca okładki gazetek Lidl Polska są lakierowane specjalnym preparatem o nazwie LOCK3, który eliminuje 99,5 proc. wirusów i bakterii, a to z kolei zwiększa bezpieczeństwo podczas korzystania z nich. Jak to działa? Powierzchnia pokryta lakierem pod wpływem promieni słonecznych uwalnia (nawet do 3 lat przy optymalnych warunkach) aktywny tlen, który zabija bakterie, wirusy i grzyby.

Działanie lakieru można porównać do wody utlenionej. Ważne, że jest to lakier bezpieczny dla ludzi i środowiska – jest stosowany w opakowaniach produktów spożywczych, a same gazetki w dalszym ciągu nadają się do recyklingu.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl. Obecnie w 30 krajach działa około 10800 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 720.

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • PanSam 12.10.2020

    Dlaczego Lidl nie stosuje takich powłok w sklepie na np. wózkach i koszykach zakupowych? Ostatnio Centrum Nauki Kopernik pochwaliło się pokryciem eksponatów trwałą powłoka antywirusową która niszczy wirusy przez 12 miesięcy. CNK napewno podzieli się informacją co to jest i jak działa.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.