Lidl ujawnił listę dostawców marek własnych! Wiemy ilu z nich to firmy z Polski
Z kolei tekstylia i inne towary nieżywnościowe dostępne w sklepach siec Lidl w Niemczech (także w Polsce) – pochodzą przede wszystkim z Azji. W sumie na ponad dwa tysiące dostawców produktów non-food przeszło 1500 to firmy chińskie. Daleko z tyłu w tym zestawieniu znalazły się Bangladesz, Wietnam, Kambodża oraz Indie.
Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 30 krajach działa około 11000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 700.
23 komentarze
-
05.10.2020
przecież były próby łączenia polskiego kapitału handlowego.
i jak zwykle u nas, na początku wszyscy za, wszystko ok.
a po chwili wszystko się rozlatuje, bo wszyscy chcą być prezesami i każdy z nich jest najmądrzejszy. -
23.07.2020
Dobrze, że mnóstwo polskich firm radzi sobie w Niemczech lepiej niż Lidl w PL. Niemcy znani są z tego, że swój rynek trzymają całkowicie otwarty na nasze towary i firmy. Dobrze mieć takiego dobrego sąsiada jak Niemcy, którzy nigdy nie chcieliby Polski oszukać lub ograbić.
-
09.04.2020
W odpowiedzi na komentarz Polaka.
Sieć polskich sklepów to DINO. -
07.04.2020
Przecież kazdy wie ze Lidl jest niemiecki, kogo to dziwi? Do tych co chca kupoiwac Polskie, prosze podac nazwe Polskiej siec supermarketów wielkosci Lidla, Biedronki itd.? Nie ma takiej. Dziekuje, zamykam dyskusje.
-
07.04.2020
Bardzo chętnie kupowałbym POLSKIE, tak jak prosi o to Minister, niestety tak długo jak na naszym rynku panoszy się Syngenta itp podobne firmy chemiczne, nie mam ŻADNEJ
gwarancji że nasza żywność ...nie szkodzi. Obecnie, dla konsumenta, nie ma znaczenia z jakiego kraju towar pochodzi i do czasu prawdziwej kontroli jakości żadne apele nie pomogą. -
06.04.2020
@ ~Hans
"Pokazujesz Orlen za przykłąd, to sprawdz misiu ..."
Po c to ta manipulacja? Orlen był i sprzedawał pod marką "Orlen". Próbował rywalizować w segmencie premium i się nie udało wiec musiał zejść na poziom discount i się przerebrandingwać na Star. -
05.04.2020
Rol-ryż należy do włoskiej firmy. Od wielu lat to nie jest polska firma.
-
05.04.2020
Nie ma lepszej sytuacji niż obecna by trochę go bojkotować. Wystarczy, że wejdzie kilku "wybrednych" klientów i będą kilka godzin oglądać metki, skład chemiczny itd... Póki są w sklepie, przy ograniczonej ilości kas, nowi klienci nie mogą wejść do środka. Tymczasem nie ma ograniczenia ile czasu klient ma robić zakupy i się zastanawiać a wyprosić go raczej nie ma za co bo na jakiej podstawie. A ostatecznie ten wybredny weźmie jeden produkt. To oczywiście sytuacja czysto hipotetyczna - nie namawiam nikogo.
-
05.04.2020
Jeśli ktoś nadal twierdzi "że kapitał nie ma narodowości" to wykazuję się podstawową niewiedzą i brakiem logiki w pojmowaniu podstaw ekonomi. Tak, tak... to do was matołki , do ludzi którym poprzedni rząd wyprał logikę (rudy Tusk mówił co myśleć). Widać tu jak na dłoni na czym polega "nacjonalizm gospodarczy" jak możemy dostrzec niezwykle silny w innych krajach ale u nas przez wszelkiej maści półgłówków ekonomicznych (ekonomistów pokroju Balcerowicza) jest wyśmiewany a zjawisko tłumaczone zacofaniem, zaściankiem a ludzie promujący rodzime produkty przyrównywani do faszystów - bo przecież to takie nieeuropejskie. Widać tu również, że nacjonalizm i ochrona własnej gospodarki jest niezwykle silna w innych krajach ale u nas latami promowano kolonializm - sprywatyzować i sprzedać jak najszybciej.
-
05.04.2020
"Klient Lidl" - odmóżdżony leming TVN-u. Nie ma sensu cię przekonywać. Jesteś po tamtej stronie rozumu.
-
04.04.2020
do klient lidl
Pokazujesz Orlen za przykłąd, to sprawdz misiu ile lat musieli walczyc aby mimo certyfikatów EU mogli cokolwiek tam robic, posuneli sie nawet do sposobu i odkupili upadla stacje Star bo pod marka Orlen nie mogli otworzyc nic.
a Ursus mimo certyfikatów nie mógł sprzedawac swoich produktów w niemczech, wiec nie pisz Pan bzdur o równym rynku.
-
04.04.2020
A czy są gdzieś dane jak wyglądają przychody Lidla w poszczególnych krajach oraz ich udział? Ciekaw jestem czy Polska ma więcej niż 3% jaki mamy w żywności.
-
04.04.2020
A producenci rolni skłóceni i podzieleni. Narzekać potrafią. Wniosków brak. Może by stworzyć sieć skupu i dystrybucji towarów coś na wzór dawnych GS. Kto w ten biznes by zainwestował? Wydaje się, że jest już za późno.
-
02.04.2020
Teraz w czasach kryzysu trzeba wspierać polskie firmy z polskim kapitałem.
-
01.04.2020
Do Dostawca - to się nazywa wspólny równy europejski rynek, przypomnę Tobie, że Orlen bez żenady promuje polskie towary na swoich stacjach w Europie i się chwali że 80% to polskie firmy, wiec dlaczego Lidl ma robić inaczej? Państwo polskie nie może ograniczać firmie skąd ma brać towar, bo to nielegalne i zabronione.
-
01.04.2020
Do Swój - oczywiście, ze w Niemczech jest obcy kapitał i działa na równych zasadach jak niemiecki. Niemcy np. nie mają swoich rafinerii bo wszystkie sa w obcych rekach i jakos żyją. Jak nie podoba się obcy kapitał to zabierac polskie inwestycje z zagranicy.
-
01.04.2020
Dlaczego robicie u takich śmieci zakupy ? W Niemczech dla Niemca byłoby to nie do przyjęcia aby obcy kapitał robił co chce ? Czyż nie ? Polaczki.
-
01.04.2020
gdzie można znaleźć listę firm?
-
01.04.2020
Pan redaktor się zapędził we wnioskach... Oprócz marek własnych w ofercie są jeszcze towary markowe. Dopiero wtedy można wyciągać wnioski na temat udziału towarów z poszczególnych krajów.
-
01.04.2020
Dostawca pisząc o kauflandzie ma rację. Jednak należy wspomnieć, że zarówno w kauflandzie jak i Lidlu producenci z Polski mają szansę w przetargach międzynarodowych. Piszę to jako obecny producent PL dla Lidla dla wielu krajów, szanse są równe i ze swojej perspektywy nie zgodzę się ze zmową sieci. Decyduje aspekt ekonomiczny dla oczywiście zachowanych tych samych parametrów jakościowych.
-
01.04.2020
Założył ją Polak w Polsce. Teraz należy do niemieckiej grupy kapitałowej, ale to nie to samo co "niemiecka" firma.
-
01.04.2020
Podobna struktura dostawców jest w Kauflandzie to jedna grupa. Dzisiaj wycina się polskich dostawców kosztem zakupów marek własnych sprowadzanych z centrali z Niemiec. Dodatkowo dostawcy krajowi aby była możliwość sprzedaży do sieci Kaufland zmuszani są do podpisywania Umów na reklamę bagatela jeden moduł to kwota na poziomie ok 200tyś PLN. W zamian może potwierdzą jakąś akcję najlepiej z prawem zwrotu. Polskie państwo pozwala na takie traktowanie polskich obywateli. Wiec za chwilę nie będzie polskich firm.
-
01.04.2020
Balcerzak to też niemiecka firma, jedynie produkuje w Polsce
8