28.10.2017/14:58

Lidl umożliwi zamawianie wina przez internet. Rusza nowa usługa

Prezes Lidl Polska Maksymilian Braniecki zapowiedział uruchomienie internetowego serwisu do sprzedaży win. Będzie on umożliwiał wybór i zamówienie win z oferty sieci, z odbiorem w jednym z marketów.

3 listopada grupa Lidl Polska uruchomi pierwszą taką na rynku platformę do rezerwowania win on-line: winnicalidla.pl. W ten sposób sieć chce ułatwić konsumentom, którzy nie czują się ekspertami, wybór odpowiedniego dla nich wina oraz, przez porady i wskazówki, zmniejszyć dystans odbiorców do kategorii i przybliżyć tajniki świadomej konsumpcji wina. 

Badania pokazują, że Polacy wciąż poszukują informacji na temat win. Powszechne opinie konsumentów koncentrują się wokół nieznajomości tej kategorii, wybierania bezpiecznych, znanych marek oraz przekonania, iż to drogi produkt. Lidl Polska widzi potencjał w tym segmencie rynku, dlatego podejmuje się misji krzewienia kultury picia wina. Sieć chce sprawić, że wybór i zakup wina stanie się prostym i przyjemnym doświadczeniem, przez co przybliży świat wina Polakom. To co wyróżnia platformę winnicalidla.pl to nowa oferta wysokiej jakości produktów, możliwość rezerwacji wina w zaciszu własnego domu, proponowane zestawy win na różne okazje oraz porady i rekomendacje ekspertów. 

- Nieustannie zmieniamy się i rozwijamy dla naszych klientów. Oprócz dostarczania wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach, dążymy do wypełniania naszej kulinarnej misji edukacyjnej. Po platformie kuchnialidla.pl i szeregu innowacyjnych promocji oraz konceptów przyszedł czas zrobić krok naprzód – zdecydowaliśmy się zaproponować naszym klientom nowoczesny system rezerwacji wina: winnicalidla.pl – mówi Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska. 

Rezerwacji wina można dokonać w łatwy i przystępny sposób, w zaledwie kilka minut. Wystarczy wejść na platformę winnicalidla.pl, zarejestrować się, zarezerwować wybrane wina i wskazać dowolny sklep Lidla. Następnie, po otrzymaniu informacji sms o przygotowanej rezerwacji, można odebrać produkty w sklepie, płacąc za nie w kasie.

W doborze i ocenie win na platformę winnicalidla.pl oraz tworzeniu specjalistycznych treści uczestniczyli eksperci z branży: Michał Jancik – Mistrz Polski Sommelierów z 2000 roku, wykładowca sensoryki na kierunku Enologia, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz sommelier współpracujący z Lidl Polska od 2009 roku. Drugim z ekspertów jest Richard Bampfield – posiadający prestiżowy tytuł Master of Wine, świadczący o najwyższych standardach profesjonalnej wiedzy, przyznawany przez The Institute of Masters of Wine. Richard jest również przewodniczącym komisji szanowanego międzynarodowego konkursu winiarskiego International Wine Challenge oraz niezależnym testerem wina.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • hans 02.11.2017

    Niemiecki Lidl ma tańsze ceny win i innych produktów spożywczych niż w Polsce, jak to do cholery jest możliwe jak minimalna płaca w Niemczech to ok. 8000 tys zł na Polskie przeliczająć !!!!!!! to kto gogo oszuukuje !!!!!

  • Zryty beret. 29.10.2017

    Gdyby jeszcze Lidl umożliwił kupowanie wina w niemieckich cenach - czyli taniej niż w Polsce !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.