19.03.2020/10:05

Lidl wypłaci premie pracownikom za pracę w czasie epidemii

Lidl Polska w ramach podziękowań za zaangażowanie pracowników sklepów oraz centrów dystrybucji przekaże im dodatkowe premie w zamian za pracę w okresie walki z koronawirusem. Wszyscy pracownicy otrzymają też premie wielkanocne w wysokości 450 i 300 złotych.

Sieć podkreśla, że intensywnie pracuje, aby zapewnić ciągłość dostaw i funkcjonowanie sklepów przy jednoczesnym zachowaniu jak najwyższych standardów bezpieczeństwa. Firma opracowała procedury zapewniające możliwość stałej, nieprzerwanej pracy centrów dystrybucyjnych oraz sklepów.

- Ten pełen wyzwań czas wymaga od nas wszystkich podejmowania niestandardowych działań oraz decyzji. Oprócz ważnego celu, jakim jest zapewnienie dostępności artykułów spożywczych i przemysłowych, bardzo istotne jest również szczególne dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie ponad 20 tysięcy pracowników Lidl Polska oraz naszych klientów. Niezmiernie ważna jest również solidarność i współpraca, dlatego prosimy wszystkich, aby dbali o siebie oraz wspierali się – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, head of Corporate Communications w Lidl Polska.

Jak zapewnia Lidl Polska, firma nieustannie pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, które wpłyną na podniesienie komfortu pracy. Sieć sukcesywnie wprowadza specjalne ekrany ochronne wykonane z plexi przy stanowiskach kasowych oraz nakleja taśmy utrzymujące odległość pomiędzy osobami stojącymi w kolejce. W wyjątkowej sytuacji możliwe jest również wprowadzenie ograniczenia liczby osób przebywających w jednym czasie w sklepach w wybranych lokalizacjach, co również ma wspierać kwestie bezpieczeństwa. Godziny funkcjonowania sklepów Lidl aktualnie są skrócone do godziny 21:00 (od poniedziałku do soboty). W zależności od sytuacji – godziny otwarcia sklepów mogą jeszcze ulec zmianie.

- Kierujemy wielkie podziękowania do pracowników naszych sklepów oraz centrów dystrybucji, którzy są naszymi bohaterami. Ich ciężka praca oraz odpowiedzialność ma wielkie znaczenie dla milionów klientów. To dzięki ich zaangażowaniu oraz niezwykle odpowiedzialnej postawie nasze sklepy są nieprzerwanie otwarte dla odwiedzających. Równocześnie zapewniamy, że robimy wszystko, by praca naszych pracowników przebiegała w jak najbezpieczniejszych warunkach. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem postawy naszych pracowników, dlatego postanowiliśmy podziękować im również za pośrednictwem spotów telewizyjnych, które będą emitowane od przyszłego tygodnia – dodaje Aleksandra Robaszkiewicz.

Spot można zobaczyć poniżej:

W każdym sklepie i biurze Lidl Polska dostępne są bezpłatne środki do odkażania, płyny antybakteryjne oraz instrukcje prawidłowego mycia rąk. Pracownikom udostępniane są dwie infolinie – pierwsza odpowiada na ich pytania z zakresu prawa pracy, natomiast druga infolinia tworzona przez zespół Medicover dostarcza wsparcia w zagadnieniach dotyczących stanu zdrowia. Z kolei w sklepach emitowane są komunikaty głosowe zachęcające klientów do płatności bezgotówkowych oraz przestrzegania zasad wspierających bezpieczeństwo pracowników i pozostałych klientów. Firma zachęca także do korzystania z kas samoobsługowych, kiedy jest to możliwe. Część pracowników, którzy odpowiedzialni są za kwestie personalne firmy oraz wspieranie innych, może skorzystać ze szkoleń psychologicznych.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Joanna 20.03.2020

  Premia w Lidlu to żart! Oczywiście premia wielkanocna od 225 do 450 zł w zależności od stażu. Za to można podziękować bo nie było wcześniej premii wielkanocnej... Oczywiście premia do wydania tylko w Lidlu bo przyznawana jest na kartę podarunkowa.
  Jeżeli chodzi o pracę w trakcie pandemii pracownik otrzymuje od Lidla podwojoną premie obecnosciowa tez w zależności od stażu to jest maksymalnie 600 zł brutto do pensji(przy podwojeniu 1200 zł brutto warunek 100 % obecnosci za marzec) Za to menadżer i jego zastepcy którzy tez pracują w półkach i siedzą na kasach ze względu na brak personelu otrzymają 500 zł brutto na kartę Lidla która mogą płacić tylko w Lidlu jak sama nazwa wskazuje za pracę od 20.03-10.04 a jeżeli wyniknie w między czasie jakas nieobecność kwota ta będzie proporcjonalnie maleć... Tak Lidl traktuje kadrę zarządzająca. Współczuję Wam koledzy i koleżanki. Cieszę się że ja jestem tylko i Aż pracownikiem!

 • Antek 19.03.2020

  Kokosy nie ma co. Na waciki może wystarczy, ale na nowy samochód czy wakacje to wątpię...

 • lidlak 19.03.2020

  ale skrucone godziny, piątek i sobota po 1 godzinei gdzie reszta marketów skraca otwarcie sklepów do 12h
  premie- pracownik otrzymuje premie za marzec 100% do 16 marca i koleje 100% za pracę do końca marca czyli około 1000pln do wypłaty i wydda ją gdzie chce a biuro które wykonuje taka samą pracę bo ludzi brakuje dostanie 500 na kartę lidla i musi jeszcze pracować w dniach 20 marzec-10 kwiecień by ta premie dostać i pieniązki wyda w lidlu !?!? to jest premia? żenada i tyle, pracownik w kwietniu idzie na urlop a zastępcy zapierdzielaja nadal by dostać jedyne 500PLN z których odliczycie podatek więc dostanę marne 350zł które wam muszą oddać BRAWO KADRA ZARZĄDZAJĄCA

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.