29.07.2020/10:28

Lidl z 1000 kas samoobsługowych w sklepach w Polsce! Wyścig z Biedronką rozpoczęty

Sieć Lidl mocno przyspieszyła proces instalacji kas samoobsługowych w sklepach działających w naszym kraju. Jak podaje wyborcza.pl, już 10 sierpnia uruchomiona zostanie 1000. tego typu kasa w placówkach niemieckiego dyskontera w naszym kraju.

O tym, że Lidl zamierza zainwestować w kasy samoobsługowe w Polsce, informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl jako pierwsi. Na jesieni 2019 r. pokazaliśmy zdjęcia pierwszych kas, jakie zostały zainstalowane w ramach testów w sklepie w Warszawie; wówczas urządzenia wstawione zostały jeszcze do kilku placówek Lidla w Poznaniu, Krakowie i Łodzi. W marcu 2020 r. pilotaż obejmował 14 sklepów w Polsce.

Ówczesne plany Lidla zakładały posiadanie kas samoobsługowych łącznie w około 50-60 sklepach do końca 2020 r. Wcześniej Maksymilian Braniecki, do niedawna prezes Lidl Polska deklarował, że urządzenia mogłyby się pojawić w "kilkudziesięciu" placówkach dyskontowej sieci.

Jednak pandemia oraz działania Biedronki - która postawiła wszystko na jedną kartę i od początku roku instaluje na potęgę kasy samoobsługowe - sprawiły, że tamte plany trzeba było zrewidować. Lidl doszedł do wniosku, że musi wdrożyć maszyny w większej liczbie sklepów.

 
 
 
 
 

Wyborcza.pl wskazuje, że konkurencyjna Biedronka ma już ponad 3 tys. kas samoobsługowych. Jak informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl, sieć należąca do Jeronimo Martins rozpoczęła bieżący rok z liczbą około 1,1 tys. stanowisk kasowych w ponad 300 sklepach. Z kolei już na początku kwietnia Biedronka miała 2500 kas w 750 placówkach. Plany Biedronki zakładają instalację kas samoobsługowych w ok. 1150 sklepach do końca bieżącego roku.

Przypomnijmy, że niedawno również sieć Auchan zapowiedziała szerokie wdrożenia kas samoobsługowych. Do połowy 2021 r. francuska sieć planuje podwoić liczbę kas samoobsługowych w swoich sklepach w Polsce, aby zapewnić docelowo ponad 1000 samoobsługowych miejsc płatniczych.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • WA 03.08.2020

  ~AW.
  Fajne masz metody negocjacji - obrzucanie bl*gami ;)
  Przecież to nie flaszka, nie musisz mieć

 • AW 30.07.2020

  RAPORT KASY SAMOOBSŁUGOWE W POLSCE STANOWCZO ZA DROGI!!! Obniżcie cenę, k*sy z*ane z Wydawnictwa Gospodarczego!!!

 • Klient 29.07.2020

  Osobiście jestem zwolennikiem ww. kas - w każdej sieci. Subiektywnie muszę stwierdzić, że te lidlowskie to na chwilę obecną pod względem przejrzystości menu, sprawności działania oraz łatwości użytkowania są jak dla mnie numerem 1 na rynku. Kasy biedronki do momentu wprowadzenia przez Lidl własnych rozwiązań były dla mnie liderem, tylko... tak jak wspomniał Andrzej coraz częściej nie działają i pali się przy nich czerwona lampka.
  Potem na poletku spora pustka i przynajmniej jeżeli chodzi o mój subiektywny ranking stawiam na pudle Carrefour (szczególnie kasy będące kopią 1:1 rozwiązań z Rossmanna) wraz z Kauflandem.

 • zirytowany klient 29.07.2020

  Kiedy kasy w Lidlu nr 1192? Zlikwidować puste nieobsadzone kasy i postawcie tam samoobsługowe, ile lat będziemy jeszcze czekać?

 • Sebastian 29.07.2020

  Jak ktoś nie potrafi ich obsługiwać to twierdzi że nie działają. Obsługę można poprosić, pomogą. Czy Lidl czy Biedronka, wyścig na kasach kupującego nie interesuje. To co interesuje to cena. Na tym mogę robić wyścigi jak najbardziej

 • Andrzej 29.07.2020

  Wszystko fajnie tylko kasy w Stonce nie działają a te w Lidl tak, a to zniechęca ludzi do automatyzacji.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także