19.06.2020/11:22

Lidl zainwestował 10 mln zł w grunty pod nowe centrum dystrybucyjne na Śląsku

W gminie Dobroszyce powstanie nowe centrum dystrybucyjne Lidla – poinformował serwis olesnicainfo.pl. Gmina sprzedała operatorowi 21 ha gruntów na ten cel. Lidl zapłacił za nie 10 mln zł.

Na zakupionych gruntach w ciągu trzech lat powstanie kolejne centrum dystrybucyjne Lidla. Będzie ono obsługiwać Dolny Śląsk. – Cieszę się, że nasza oferta spotkała się z pozytywnym odzewem sieci, która zdecydowała, iż zainwestuje właśnie w gminie Dobroszyce – mówi w rozmowie z portalem olesnicaInfo.pl wójt Artur Ciosek.

Lidl zainwestował ponad 10 mln zł, aby kupić oferowane 21 ha ziemi, ale dodaje wójt „firma nabyła też grunty sąsiednie”. Serwis nie podaje jednak szczegółów. Wiadomo, że centrum, które obsługiwać ma cały Dolny Śląsk powstanie w ciągu trzech lat i jest jedną z większych inwestycji. Z tego powodu władze liczą, że inwestor przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy oraz przyciągnie wraz z inwestycją nowe firmy zainteresowane rozwojem w regionie.

Lidl stanął do przetargu na zakup terenu w oleśnickiej podstrefie ekonomicznej już w ubiegłym roku, jednak przetarg wygrała firma GKN.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.