01.02.2019/12:14

Lotte Wedel rozważa przejęcie firmy z zagranicy [WIDEO]

-  W ciągu ostatnich trzech lat podwoiliśmy wartość naszego eksportu i dalej chcemy to dynamicznie rozwijać, więc przejęcie jakiegoś producenta poza Polską to opcja, którą bierzemy pod uwagę - mówi w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Maciej Herman, dyrektor zarządzający Lotte Wedel.

Jak zapewnia Herman, Lotte Wedel chce w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat wykorzystać maksymalnie moce produkcyjne fabryki w Warszawie. - W latach 2022-23 będziemy musieli przymierzać się do nowego projektu, ponieważ możliwości warszawskie zostaną wykorzystane w 100 proc. Nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć, gdzie i w jakiej formie to będzie - mówi dyrektor zarządzający firmy.

W praktyce możliwe są dwa scenariusze: albo budowa nowej fabryki albo przejęcie innego producenta. -Obie są tak samo prawdopodobne, przyglądamy się w tej chwili potencjalnym celom inwestycyjnym i akwizycyjnym - dodaje.

Niewykluczone, że Lotte Wedel poszuka okazji do przejęcia poza granicami Polski. - Nie tylko my, wielu producentów polskich szuka rynków zbytu poza granicami naszego kraju. W ciągu ostatnich trzech lat podwoiliśmy wartość naszego eksportu i chcemy dalej go rozwijać, więc przejęcie jakiegoś producenta poza Polską to jest opcja, którą bierzemy pod uwagę - mówi.

Lotte Wedel może przejmować przede wszystkim w regionie Europy Centralno-Wschodniej. - Mamy długą listę spółek, które byłyby dla nas ciekawe, ale duża część z tych spółek przynajmniej nie jest obecnie zainteresowana tego typu rozmowami. Nie mamy jednak presji czasowej, więc spokojnie czekamy na dobrą opcję - podsumowuje Maciej Herman.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Hoho 03.02.2019

    Jeżeli produkują takie czekolady jak teraz to się nie dziwię że mają pieniądze na ekspansję rynku. Czekolada gorzka z rodzynkami, orzechami laskowymi i żurawiną: w składzie jest 6% żurawiny a te 6% żurawiny składa się z: (60% Żurawina, Cukier, Mąka ryżowa, Regulator kwasowości: kwas cytrynowy, zagęszczony sok z czarnego bzu, Olej słonecznikowy)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.