13.03.2019/12:45

LPP rozrasta się w centrum dystrybucyjnym pod Strykowem

Polska firma odzieżowa LPP zdecydowała się na powiększenie swojego centrum dystrybucyjnego na terenie parku logistycznego w Strykowie.

Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sektora e-commerce oraz rosnące wymagania klientów, firma LPP SA potrzebowała nowych 16 000 mkw. magazynu, dzięki którym łącznie zajmowany przez nią budynek ma obecnie powierzchnię 46 400 mkw. Rozbudowa obiektu rozpoczęła się w drugiej połowie 2018 roku i trwała zaledwie cztery miesiące. Centrum dystrybucyjne obsługuje kanał e-commerce LPP SA, a produkty wysyłane są z niego nie tylko do Polski, ale również do Wielkiej Brytanii, Niemiec, krajów bałtyckich, Czech, Słowacji, Rumunii oraz Węgier. 

W magazynie po rozbudowie znajduje się czterdzieści docków, sześć combi-docków, umożliwiających obsługę zarówno pojazdów dostawczych jak i użytkowych, dzięki czemu możliwa jest szybsza realizacja zamówień oraz cztery docki „0”. W budynku nie zabrakło również innowacyjnych rozwiązań – dzięki zainstalowaniu kurtyn powietrznych nad ośmioma dockami zminimalizowano utratę ciepła, a tym samym obiekt stał się bardziej energooszczędny. Analogicznie jak w powstałej w 2017 roku, także w nowej części zainstalowano nowoczesne oprawy LED przyczyniające się do obniżenia zużycia energii elektrycznej o ponad 30 proc. Dodatkowe naświetla dachowe oraz częściowo przeszklone docki w strefie odbioru zamówień zapewniają maksymalny dostęp do światła dziennego i zwiększają komfort pracy zatrudnionych. Dzięki tym i innym nowoczesnym rozwiązaniom z obszaru zrównoważonego rozwoju budynek otrzymał certyfikat BREEAM z oceną Very Good.

W celu usprawnienia codziennego funkcjonowania centrum dystrybucyjnego wprowadzono również system automatycznie rozpoznający tablice rejestracyjne, co pozytywnie wpływa na płynność komunikacyjną dostawców, pracowników oraz zwiększa bezpieczeństwo.

Park logistyczny Segro w Strykowie utworzony w 2006 roku, to jeden z flagowych parków dewelopera w tej części Europy. Położony blisko skrzyżowania autostrad A1 i A2 zapewnia klientom sprawne dostawy we wszystkich kierunkach. Docelowo cały obiekt może zostać rozbudowany do prawie 400 000 mkw. powierzchni magazynowej, logistycznej (cross-docking) i produkcyjnej.

Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • Kriss 28.03.2019

  LPP się będzie mocno rozwijać, więc można liczyć, że każde centrum w przyszłości czeka rozbudowa, a co za tym idzie kolejne miejsca pracy i przede wszystkim konkurencja na rynku pracy.

 • longi 27.03.2019

  Jak LPP się tak szybko rozwija to chyba warto zainwestować w ich akcje.

 • pluto 22.03.2019

  W końcu dobre inwestycje pojawiają się w okolicach Łodzi, zgierzanie pewnie zacierają ręce. Pracy na pewno nie zabraknie, LPP duży plus.

 • Chudy 21.03.2019

  Rozwój LPP wszystkim służy , nowe inwestycje i nowe miejsca pracy.

 • lolek 19.03.2019

  To będzie już tam prawdziwy olbrzym w tym Strykowie. Ale dobrze niech polskie spółki zaliczają progres.

 • nimes 17.03.2019

  Progres firma od kilku lat zalicza nieprzeciętny, pozostaje tylko pogratulować zarządowi.

 • Leszek 15.03.2019

  Ogólnie LPP mocno się rozrasta. Widać, że są duże zapędy na podbój europejskich rynków. I dobrze, potrzeb nam firm, które będą znane na całym świecie.

 • gość 14.03.2019

  Dodatkowo budują jeszcze jedno . Zapowiada się na to, że polska firma chce mocno podkręcić światową sprzedaż w najbliższych latach.

 • bard 14.03.2019

  Jak zyski się zgadzają to można się swobodnie rozwijać, to chyba proste.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.