07.01.2019/13:34

Luis Amaral, Eurocash: Największe wyzwania dla handlu to automatyzacja, rynek pracy i konsument

Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash wskazał w komentarzu dla „pb.pl” największe wyzwania dla sektora detalicznego i hurtowego na najbliższe miesiące i lata. Wśród wielu czynników, które będą miały największy wpływ na firmy funkcjonujące w obszarze rynku FMCG znalazły się problemy na rynku pracy i automatyzacji biznesu, integracja i bliższa współpraca związane z podnoszeniem efektywności i ograniczeniem kosztów. Fundamentalnym wyzwaniem dla handlu będzie także konsument i jego potrzeby.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Euro 18.01.2019

  Popieram. Problem nie stoi po stronie ludzi tylko pieniedzy jakie firma Eurocash płaci swoim pracownikom. Następnie C&C które ciągle ciągnie firmę w dół! Prawda jest taka że gdyby nie piwo które oddają za darmo nikogo by tam nie było. A jeżeli chodzi o tanią siłę roboczą z Ukrainy to nikt niestety nie przekazuje Prezesowi jakie ma na nich straty. Takie pomyłki przyjeżdżają do klientów takie nadwyżki towaru poprosi masakra. Tylko mała liczba ludzi to zgłasza.
  Płaćmy swoim godne pensję to i porządek i zadowolenie będzie po obu stronach! Tam u góry i na dole.

 • Rom 09.01.2019

  Po pierwsze niech zaczną normalnie płacić wtedy pracownik będzie szanował pracę i nie będzie myślał o zmianie a po drugie niedługo i szoszonów zabraknie bo już zaczynają uciekać do Niemiec a to rzuca ochłap i pracujcie czarnuchy...

 • Pitt 09.01.2019

  Witam problem firmy Eurocash i właściciela są ludzie którzy mu doradzają, vchroniąc swoje racje i interesy , a on nieświadom tego traci kasę rynek i opinię . Wiele projektów nie trafionych np.SOT , otwieranie na ilość hal cash and carry

 • Luk 08.01.2019

  Sieć sklepów Mila która należy do grupy Eurocash płaci swoim pracownikom najniższa krajowa i ewentualnie 150 zł premi która raz jest a raz nie. Jakby były pesje jak Biedronka h to i pracownicy by byli. Najlepiej bojkotowac ta grupę i nie robić w niej zakupów. Może to da im do myślenia.

 • Dan 08.01.2019

  A co z podwyzkami dla pracowników?
  W tej firmie dla pracowników C&C nie było od 5 lat!

 • Praktyk 08.01.2019

  Problemu z zatrudnieniem nie ma,jest problem z nieadekwatnie niskimi placami. Place w Polsce sa niekonkurencyjne,wszelkie proby zastapienia Polaków tanszym rozwiazaniem to proteza,na dluzsza mete nie rozwiazujaca proiblemu. Zgadzam sie z Panem Amaralem,ze czesciowo rozwiazaniem jest automatyzacja,ale zmniejszenie zatrudnienia powinno byc polaczone z radykalnym podniesieniem stawek placowych.

 • Rico 08.01.2019

  A może tak zacząć godnie płacić i szanować swoich pracowników?

 • Mr X 07.01.2019

  Niedługo tam zostaną same automaty bo nikt normalnycnie będzie chciał dla tego Pana pracować

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.