29.09.2016/14:31

Lukullus rozbudowuje zakład mięsny

Obecnie planujemy rozbudowę zakładu mięsnego. Chcemy m.in. powiększyć hale sprzedażowe i zbudować nowe wędzarnie. To nasze najważniejsze inwestycje na najbliższe dwa lata - mówi serwisowi wiadomoscihandlowe.pl Wojciech Szymański z Zakładów Mięsnych Lukullus.

Na nowe inwestycje Lukullus przeznaczy ok. 10 mln zł. – Rynek mięsa przypomina pod pewnymi względami branżę modową. Co pewien trzeba pokazać nowy garnitur produktów, coś zmienić. To korzystnie wpływa na wielkość sprzedaży – zaznacza Wojciech Szymański. – Z drugiej strony, Polacy wracają coraz częściej do tzw. wędlin tradycyjnych. Myślę, że to dobry trend – ocenia.

Ekspert zauważa, że świadomość polskich konsumentów rośnie. – Dziś liczy się czysta etykieta produktu, bez „chemii”. Wiadomo jednak, że za wysoką jakość trzeba zapłacić i tu pojawiają się pewne nieporozumienia. Klienci chcieliby „dobrze, ale tanio”, ale to nie jest możliwe. Tam gdzie jest wysoka jakość, musi być i odpowiednia cena. Nie możemy się oszukiwać – tłumaczy.

- Produkcja tanich wyrobów udających tradycyjne, typu „a la Wiejska” czy „a la Chłopska”, nie jest moim zdaniem właściwą drogą – podkreśla.

Polacy są jednak wyjątkowo wrażliwi na cenę. W opinii Szymańskiego, być może potrzeba jeszcze czasu, aby udziały rynkowe droższych wędlin wyraźnie wzrosły. – Może pozytywny wpływ na sprzedaż lepszych produktów będzie miał program 500+? Na razie jeszcze tego nie widać, ale myślę, że z czasem to przyniesie efekty – mówi nasz rozmówca.

Lukullus rozwija się też na rynkach zagranicznych. Obecnie firma jest obecna w Wielkiej Brytanii i Niemczech. – Nasze wędliny są tam dostępne przede wszystkim w polskich sklepach. Chcielibyśmy jednak pójść dalej i wejść na rynki azjatyckie. To ciekawy obszar, a zarazem coś zupełnie innego, niż robiliśmy dotychczas. Firma musi się rozwijać. Do tego konieczne są nowe rynki. W Europie mamy dużą nadprodukcję wędlin. Trzeba szukać gdzie indziej – podsumowuje Wojciech Szymański.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.