17.05.2018/13:57

Marek Jakubiak wystawia Browar Ciechan na sprzedaż! Wśród chętnych m.in. Chińczycy [TYLKO U NAS]

Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Browary Regionalne Jakubiak chcą sprzedać swój flagowy browar Ciechan, a także dwa mniejsze – Bojanowo i Lwówek. Informacje krążące po rynku potwierdził nam właściciel browarów, poseł na Sejm RP Marek Jakubiak.

Spółka liczy na to, że za Ciechana uzyska 60 mln zł. Dodatkowo chce zgarnąć 20 mln zł za Lwówek i około 28 mln zł za Bojanowo. Browary mogą być sprzedane razem lub osobno. Wśród chętnych są m.in. inwestorzy z Chin i Stanów Zjednoczonych.

– Chętnych nie brakuje, codziennie odbieram telefony, ale nie z każdym chcę rozmawiać – mówi portalowi wiadomoscihandowe.pl Marek Jakubiak, prezes Browarów Regionalnych Jakubiak (BRJ). – Dziś poświęcam się polityce, nie mogę już oddawać się biznesowi tak jak wcześniej, tym bardziej że przede mną dwie rozpoczęte inwestycje: budowane od podstaw browary w Darłowie i Biskupcu – tłumaczy prezes.

Strategia BRJ polega na kupowaniu nieczynnych browarów rzemieślniczych i przywracaniu ich do życia. Zazwyczaj są to zakłady, które nie mogły konkurować z dużymi graczami i zostały zamknięte w ciągu ostatnich dwóch dekad.

– Zachowuję się trochę jak deweloper: buduję osiedle i sprzedaję gotowe mieszkania. Z upadłych browarów stworzyłem perły polskiego browarnictwa – mówi Jakubiak.

Jak podkreśla, co do zasady nie ma potrzeby sprzedawania zakładów. - Niektóre z nich przynoszą gigantyczną rentowność. Liczę więc na to, że ten, kto je przejmie, będzie o nie dbał lepiej niż ja mogę sobie dziś na to pozwolić ze względu na inne sprawy, które mnie angażują. Ponieważ dziś podejmuję decyzję dotyczące całej Polski, a nie tylko browarów – dodaje prezes w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl.

BRJ idealnie wstrzeliły się w trwającą na polskim rynku od kilku lat piwną rewolucję, czyli rosnącą wśród konsumentów chęć picia tzw. piw specjalnych i regionalnych. BRJ oferują wiele piwnych stylów (górnej i dolnej fermentacji), które zdobywają z coraz więcej miłośników.

Browary o tej skali działania mają przewagę nad piwnymi gigantami, polegającą na tym, że potrafią szybciej zareagować (przestawić linie produkcyjną), dostosowując się do zmieniających się gustów Polaków.

Dodaj komentarz

16 komentarzy

 • MP 17.11.2021

  Homo-terroryści już na forum.

 • §......... 08.08.2021

  Kury ,ktora znosi zlote jajka sie nie sprzedaje,to co on opowiada o wspanialej rentownosci,to pic na wode fotomontaz.

 • Mario 07.08.2021

  Panie Marku życzę wszystkiego dobrego. Oby się Pnu wszystko udało co Pan zamierza zrobić.

 • Mario 07.08.2021

  Panie Marku życzę wszystkiego dobrego. Oby się Pnu wszystko udało co Pan zamierza zrobić.

 • Mario 07.08.2021

  Panie Marku życzę wszystkiego dobrego. Oby się Pnu wszystko udało co Pan zamierza zrobić.

 • Adas 30.05.2021

  Sprzedaje bo nikt już nie chce kupować od tego chomofoba i sprzedaż ciechana leci na łęb na szyję

 • niepoprawny 29.04.2021

  Od kiedy Jakubiak jest homofobem ?Bo nie popiera adopcji dzieci przez pary jednopłciowe ? Ręce opadają co się z tym spoleczeństwem naszym dzieje

 • 便池 18.02.2020

  Ciechan to 'siki św. Weroniki', właściciel to homofob - czy warto robić biz z czymś takim?

 • bronsky69 26.07.2018

  mądrze gość robi bum się kończy na browary regionalne , dodatkowo jak pójdzie do polityki na zawsze maiłby skrępowane ręce a tak nic nie będzie go krępowało


 • ???? 21.05.2018

  Źe jak?? Jprdl to po co chorować na coś skoro chce się puścić za granicę. Nie ma już polskich piw.

 • wwawa 18.05.2018

  To z wielkiej trojcy małych wychodzi na to że pozostał Amber i Kormoran

 • klient tesco 18.05.2018

  dobre piwo, ale od narodowej prawicy sumienie nie pozwala kupować

 • qw 17.05.2018

  Podajcie informacje o dokonaniu sprzedaży, przestanę kupować piwo Ciechan.

 • ? 17.05.2018

  Zbudował biznes odetnie traz kupon co w tym dziwnego. Polityka podobno wciąga jak bagno, może kasę zbiera na kampanię prezydencka?

 • Laky 17.05.2018

  ~JB Chciałbyś móc takie powiedzieć, co? :)

 • JB 17.05.2018

  .....Ponieważ dziś podejmuję decyzję dotyczące całej Polski, a nie tylko browarów – dodaje prezes ..." ,, Ja pier....Megalomania level pro:(!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.