06.12.2018/10:26

Marek Moczulski, Bakalland: Rosnąca konsumpcja wyzwaniem dla producentów bakalii

Wyzwaniem dla producentów bakalii są wahania cen surowców i kursów walut oraz, rosnąca konsumpcja w Polsce, a także zwiększające się koszty energii, logistyki i pracy - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Marek Moczulski, prezes Bakallandu.

- Bakalie to produkt, który rośnie na polach w wielu miejscach świata. Często mamy do czynienia z klęskami żywiołowymi, przymrozkami w niewłaściwych porach, suszami, które wpływają na podaż produktów bakaliowych - powiedział Moczulski. Jak przypomniał, w ostatnich latach problemem była ogromna susza w Kalifornii, a obecnie pożary w tym samym regionie.

- Wystarczy kataklizm w miejscu, gdzie skoncentrowane jest 80 proc. produkcji światowej i wtedy ceny rosną gwałtownie. Mamy do czynienia z takimi zjawiskami bardzo często - podkreślił Moczulski.

Jak dodał, wyzwaniem jest także - paradoksalnie - rosnąca konsumpcja w Polsce. Powoduje ona bowiem, że ceny bakalii rosną od wielu lat, choć w ostatnich latach ten wzrost został przyhamowany.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.