19.06.2020/08:16

Mars, Colgate-Palmolive i PepsiCo zmieniają swoje kultowe produkty. Chcą walczyć z rasizmem

Wiele tradycyjnych marek z ponad 100-letnią tradycją, mających swoje korzenie w USA, nawiązuje w nazwach oraz wizualizacji do wizerunku czarnoskórych osób. Teraz ma się to zmienić. Firma Mars chce zmienić markę Uncle Ben’s, PepsiCo markę Aunt Jemima, a Colgate-Palmolive jedną z najbardziej popularnych w Azji past do zębów – Darlie.

Firma Mars, właściciel marki Uncle Ben's ma usunąć z opakowań ryżu i sosów zdjęcie czarnoskórego mężczyzny. W taki sposób firma wpisuje się w antyrasistowskie nastroje i działania, które zaostrzyły się po śmierci Afroamerykanina George'a Floyda. Jednocześnie firma Mars poinformowała, że nie wie jeszcze, w jakim kierunku zmieniana będzie marka.

Darlie to z kolei popularna azjatycka marka pasty do zębów, produkowana przez Hawley & Hazel, w której 50 proc. udziałów ma Colgate-Palmolive. Początkowo pasta nazywała się Darkie, co oznacza słowo „murzyn”, a na opakowaniu widniał ciemnoskóry mężczyzna z białym uśmiechem w cylindrze. Nazwa pasty została zmieniona, ale na azjatyckim rynku, gdzie jest ona najbardziej popularna, nadal oznacza „murzyna”, dlatego producent postanowił interweniować.

Również kolejny gigant produkcji spożywczej PepsiCo zmieni linię swoich produktów, które pochwalić się mogą 130-letnią tradycją. Niestety nie pochodzeniem tej tradycji. Marka produktów śniadaniowych Aunt Jemima na opakowaniu ma wizerunek ciemnoskórej kobiety, a nazwa nawiązuje do czarnoskórych służących, które przygotowywały białym Amerykanom posiłki.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Max46 19.06.2020

    Dlaczego nie walczą z antysemityzmem powszechnym wśród czarnych i europejskich Amerykanów, a tym bardziej wsród muzułmanów.Czarni też są często anty biali,nie wiem jak to nazwać
    Mam znajomych z Nigerii i Kemerunu,ale oni mają zupełnie inna mentalność niż ci roszczeniowcy z USA czy Francji.

  • woytazz 19.06.2020

    Kampania antyrasistowska po śmierci czarnoskórego,naćpanego faceta a tymczasem w stacjach radiowych puszczane non-stop są utwory czarnoskórego pedofila Michaela Jacksona.....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.