10.11.2020/13:03

Mazurska Manufaktura zakończyła pierwszy etap emisji akcji

Spółka specjalizująca się w produkcji wysokoprocentowych alkoholi rzemieślniczych, rozpoczęła 5 listopada 2020 r. publiczną ofertę akcji serii E o łącznej wartości do 4,4 mln zł. Emisja jest podzielona na dwie transze, każda o wartości 2,2 mln zł. Po czterech dniach od startu emisji zebrano zapisy na 100 proc. akcji dostępnych w pierwszym etapie.

Mazurska Manufaktura zakończyła zapisy w ramach pierwszej rundy emisji o wartości 2,2 mln zł, przeznaczonej głównie dla większych inwestorów oraz dotychczasowych akcjonariuszy spółki. 

– To dla nas ogromny sukces i zwieńczenie wielomiesięcznej pracy, dzięki której możemy być dziś postrzegani jako atrakcyjny inwestycyjnie podmiot z ciekawą strategią biznesową, konkretnymi osiągnięciami i dobrymi wynikami finansowymi oraz wypełniającymi rynkową lukę jakościowymi, wysokoprocentowymi wyrobami kraftowymi – mówi Jakub Gromek, prezes zarządu Mazurskiej Manufaktury.

Kolejny, otwarty etap oferty publicznej akcji serii E także o wartości do 2,2 mln zł rozpocznie się 13 listopada i potrwa maksymalnie do 27 listopada, a warunki oferty będą prezentowane na platformie CrowdConnect.pl. Cena emisyjna w dwóch transzach emisji akcji serii E jest taka sama - 35 zł za akcję. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji jest Dom Maklerski INC. 

Celem, na który Mazurska Manufaktura zamierza przeznaczyć środki pozyskane z emisji akcji to rewitalizacja zabytkowego browaru w Szczytnie, którego spółka jest właścicielem i uruchomienie produkcji legendarnego na Warmii i Mazurach piwa Jurand – co, zgodnie z zapowiedziami, ma nastąpić na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku.

Emisja akcji serii E jest ostatnim etapem w przygotowaniu Mazurskiej Manufaktury do dopuszczenia jej akcji do obrotu na rynku NewConnect. Aby zadebiutować na giełdzie, spółka potrzebuje rozproszenia swoich akcji na poziomie 15 proc. Jeszcze w tym roku firma planuje złożyć niezbędne dokumenty na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w celu dopuszczenia akcji do obrotu zorganizowanego.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także