13.08.2018/15:23

Michał Seńczuk szefem chorwackiej sieci Studenac

Na początku sierpnia br. Michał Seńczuk został nowym prezesem zarządu sieci handlowej Studenac, która zarządza siecią prawie 400 sklepów. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu chorwacki operator został przejęty przez fundusz inwestycyjny Enterprise Investors (EI).

Michał Seńczuk jest jednym z najbardziej uznanych polskich menadżerów z branży handlowej. Od 2015 do kwietnia 2018 r. był związany jest z siecią supermarketów Polomarket. Przez ostatni rok Seńczuk pełnił funkcję prezesa firmy, zarządzając pionem operacyjnym i koordynując działalność całej spółki. Wcześniej jako dyrektor operacyjny był odpowiedzialny za osiąganie założonych celów biznesowych spółki, w szczególności za podwyższanie rentowności sklepów oraz za realizację działań operacyjnych w sieci Polomarket.

Michał Seńczuk ma wieloletnie doświadczenie w branży handlowej, które zdobył pracując m.in. na stanowiskach prezesa, dyrektora operacyjnego, dyrektora dystrybucji i dyrektora sprzedaży w sieciach Polomarket, Żabka oraz Biedronka. Seńczuk jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Firma Studenac rozpoczęła działalność na początku lat 90-tych jako firma rodzinna. Jej założycielem był Josip Milavić. Początkowo spółka skupiała się na handlu hurtowym, a w miarę upływu czasu rozbudowywała część detaliczną. Obecnie handel detaliczny żywnością jest dominującą działalnością spółki i generuje 95 proc. przychodów. Pod koniec 2017 roku sieć Studenac liczyła 384 sklepy, których średnia powierzchnia sprzedaży wynosi 120 mkw. Większość placówek położona jest na wybrzeżu Adriatyku i wyspach, pozostała część znajduje się głębi regionu oraz w dużych nadmorskich miastach, takich jak Dubrownik i Split. W przeciągu trzech lat sieć powiększyła się o 60 nowych sklepów, a przychody spółki w 2017 roku przekroczyły 200 milionów euro. Obecnie firma zatrudnia ponad 2600 osób.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • z polo 13.08.2018

    Chorwacja... taki to sobie dogadza... gratulacje!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.