26.12.2020/15:11

Mikołaj, Gwiazdor czy Dzieciątko, kto przynosi prezenty i ile one kosztują?

Tylko 2,4 proc. osób nie obchodzi mikołajek, a prezenty przynosi najczęściej Mikołaj i chowa je pod łóżkiem, w butach lub… pod choinką – wynika z ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników aplikacji Moja Gazetka.

Prezenty zostały już dawno kupione, ale warto wiedzieć, że na ostatnią chwilę kupuje je tylko 1,7 proc. respondentów. Prawie 45 proc. osób robi zakupy pod koniec listopada, a 40 proc. – na początku grudnia.

Aż 98 proc. osób obchodzi mikołajki, a 56,4 proc. kupuje z tej okazji prezenty nie tylko najmłodszym, ale też dorosłym. Autorzy ankiety zapytali respondentów, którzy obchodzą mikołajki, czy kupują prezenty także pod choinkę. 94 proc. osób odpowiedziało twierdząco.

W zależności od rejonu Polski, mikołajkowe niespodzianki podrzuca pod poduszkę czy do buta inna postać. Ponad połowa (57 proc.) Polaków otrzymuje prezenty od Mikołaja, niemal 17 proc. od Gwiazdora, 11,4 proc. od Dzieciątka, a niemal 7 proc. od Gwiazdki.

Dzieci otrzymują najczęściej zabawki, które kupuje 45 proc. rodziców. Jedna czwarta dostaje słodycze, a co dziesiąty obdarowany otrzymuje grę planszową.

Ankietowani, którzy mieli zamiar kupić jedynie słodycze, najczęściej deklarowali, że wydadzą na nie do 30 zł. Na zabawki, gry komputerowe i planszowe najwięcej osób planuje wydać 51-100 zł, a na elektronikę najwięcej osób przeznaczyło ponad 100 zł.

Do udziału w ankiecie zgłosiło się 677 użytkowników naszej aplikacji, a finalnie na pytania odpowiedziało 79 proc. z nich, czyli 534 osoby — pytania były bowiem skierowane wyłącznie do rodziców. Ankietę przeprowadzono w dniach 23-27 listopada 2020 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także