26.01.2017/10:03

Millenialsi wyzwaniem dla centrów handlowych i ich najemców

Millenialsi to generacja będąca non stop online, w której życiu znaczącą rolę odgrywają smartfon czy media społecznościowe. Lubią „sprytnie” kupować – porównują ceny w sklepach internetowych, czytają na forach opinie o produktach, ale na ich zakup często decydują się dopiero po dokładnym obejrzeniu w salonie stacjonarnym. Jak centra handlowe reagują na zachowania zakupowe millenialsów? – stosują strategię omnichannel, dzięki której integrują różne kanały dotarcia do klientów.

Pokolenie Y, zwane millenialsami, to osoby urodzone w latach 1980-2000. Wychowani w dobie nowych technologii, przyzwyczajeni do komputerów, smartfonów i stałego dostępu do Internetu, nie potrafią bez nich funkcjonować. Według raportu Bain&Comapny i Payback, dziennie spędzają co najmniej 2 godziny w Internecie, a aż 80 proc.  tzw. igreków sypia ze swoim smartfonem.

W centrach handlowych uprawiają smart shopping w różnych formach – albo odwiedzają galerie z wcześniej sprecyzowanym planem zakupowym albo zmieniają się w łowców okazji, na których skutecznie działają promocje, przez co zdarza im się kupować spontanicznie, pod wpływem impulsu. Jak wynika z raportu Generacja X i Y w galeriach handlowych, millenialsi deklarują, że lubią uczestniczyć w promocjach oraz kupować nowości. Za swoje ulubione produkty są skłonni zapłacić więcej.

Często, zanim nabędą produkt w galerii handlowej, wyszukują o nim informacje w Internecie. W salonach stacjonarnych oczekują nie tylko wysokiej jakości obsługi, ale też integracji kanałów on- i offline. Podczas zakupów cenią sobie wygodę. Wymagają szybkiej reakcji na swoje potrzeby i spersonalizowanej oferty. Aż 66 proc. millenialsów deklaruje, że podczas wizyt w galeriach chciałoby otrzymywać informacje o ofercie handlowej poprzez aplikację mobilną. Dla centrów handlowych stanowią wyzwanie, któremu te są w stanie sprostać dzięki zastosowaniu strategii omnichannel.

- Znaczną część klientów galerii handlowych stanowią przywiązani do nowych technologii Millenialsi. To pokolenie, u którego proces zakupowy przebiega w kanale on- i offline, które ma tendencje do łączenia różnych metod dokonywania zakupów. Z tej przyczyny przestrzeń nowoczesnych galerii handlowych musi być zaaranżowana tak, żeby integrować te kanały, aby móc zaoferować “igrekom” pozytywne doświadczenia zakupowe - komentuje Tatiana Spencer, partner Aspenn.

Omnichannel to strategia działania jednocześnie w wielu, zintegrowanych ze sobą kanałach sprzedażowych, tj. sklep internetowy, aplikacja mobilna, salon stacjonarny. Pozwala na dostosowanie oferty handlowej do potrzeb konkretnego konsumenta oraz umożliwia mu dokonanie zakupu w wygodny sposób.  Dzięki jej rozwiązaniom klient po wejściu do sklepu stacjonarnego, na ekranie swojego smartfona może np.  zobaczyć przygotowaną specjalnie dla niego, adekwatną do wieku, płci i preferencji, ofertę marki. Może skorzystać z wirtualnej przymierzalni lub otrzymać informacje na temat oglądanej na manekinie stylizacji i lokalizacji prezentowanych ubrań na sklepowych półkach. Dzięki integracji kanałów on- i oflline klient odbierze w sklepach stacjonarnych produkty nabyte przez Internet. Zrobi zakupy online na terenie centrum handlowego, a następnie odbierze je w sklepie stacjonarnym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.