04.03.2020/12:55

Minister Emilewicz: Koronawirus wpłynie na polską gospodarkę

Według minister rozwoju Jadwiga Emilewicz negatywny wpływ koronawirusa na polską gospodarkę wyniesie wstępnie ok. 0,2-0,3 PKB – czytamy w serwisie businessinsider.com.pl.

Podczas spotkania z dziennikarzami Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że Polska gospodarka nie jest bezludną wyspą – jest uwarunkowana zmianami globalnymi, tym wszystkim, co dzieje się w różnych miejscach.

Jak podaje businessinsider.com.pl, minister przypomniała, że są trzy możliwe scenariusze wpływu koronawirusa na gospodarkę. Najkorzystniejszy gospodarczo zakłada, że sytuacja kryzysowa zamyka się w obrębie jednego kwartału. Polska gospodarka w tej fali uderzeniowej konsekwencji negatywnych jest w drugim, trzecim rzędzie. Więc te szacunki nie są dla nas bardzo negatywne. Jednak drugi wariant mówi o wydłużeniu implikacji na dwa kwartały, a trzeci - o skali roku.

Więcej na businessinsider.com.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.