13.01.2021/18:04

Minister finansów ma nadzieję na łagodzenie obostrzeń za 2-3 tygodnie i na powrót do normalności na przełomie kwartałów

– Mam nadzieję, że za dwa, trzy tygodnie obostrzenia będą trochę mniejsze. Za dwa, trzy miesiące „zacznie znikać” 80 proc. z nich – prognozuje Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, na portalu Money.pl.

Pamiętajmy, że nie jesteśmy wyspą, jesteśmy częścią całego kontynentu i naokoło wszyscy nasi sąsiedzi mają bardzo, bardzo poważne kłopoty. Mamy oczywiście w Polsce kłopoty z pandemią, ale dużo mniejsze niż nasi sąsiedzi. Nie można powiedzieć, że u nas jest dobrze i otwieramy wszystko, bo za tydzień będzie dużo gorzej – wyjaśniał minister w Money.pl.

Tadeusz Kościński wyraził jednak nadzieję, że „już za dwa, trzy tygodnie obostrzenia będą trochę mniejsze, że szczepionka zacznie działać”. Wskazał, że mamy też znaczną liczbę ozdrowieńców zatem „za dwa, trzy miesiące możemy myśleć, że powoli wracamy do normalności”.

„Oczywiście niektóre obostrzenia zostaną dość długo, ale myślę, że 80 proc. tych obostrzeń na przełomie pierwszego i drugiego kwartału zacznie znikać" – dodał Kościński.

Źródło: money.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także