25.07.2018/10:07

Ministerstwo Finansów na tropie diety pudełkowej. Chodzi o paragony fiskalne

Ministerstwo Finansów twierdzi, że firmy, które zapatrują klientów w jedzenie w pudełkach muszą mieć kasy fiskalne i wystawiać paragony. Eksperci są w tej sprawie podzieleni.

O sprawie pisze „Rzeczpospolita”. Część firm cateringowych, dostarczając posiłki swoim klientom, nie wystawia im jednocześnie paragonów lub faktur. Do sprawy odniosło się teraz Ministerstwo Finansów. Zdaniem urzędników świadczenia usług przygotowywania żywności dla odbiorców zewnętrznych nie podlega zwolnieniu z obowiązku używania kas fiskalnych.

Eksperci zastanawiają się, czy tego typu działalność w ogóle można zakwalifikować, jako catering. Część skłania się ku temu stanowisku, jednak inni wskazują na możliwość obejścia obowiązku fiskalnego. Chodzi o zakwalifikowanie usług związanych z dietą pudełkową, jako dostarczanie towarów gastronomicznych, które jest zwolnione z konieczności wystawiania faktury lub paragonu. Cała dostawa musiałaby jednak wtedy odbywać się za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Więcej w „Rzeczpospolitej”.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • milena2324 21.08.2018

    trochę takie robienie z igły widły, ale zawsze trzeba się przyczepić do czegoś co jest modne i przynosi duży zysk, norma ;) ja jadam z Tummy Heaven i jestem mega zadowolona z diety, przygotowywanych posiłków oraz tego jak są zapakowane, świetna robota jednym słowem

  • Dorcia 06.08.2018

    niedawno koleżanka mnie namówiła na pudełkową dietę z lightdiet wątpiłam że mi posmakują posiłki a okazało się że nie są złe. Myślałam że będą przypominały szpitalne jedzenie. a to jedzenie w pudełkach dobrze wygląda i smakuje. Co do paragonu to jak dostaje więc wszystko leagalnie jest to duża sieć cateringu więc nie mogliby sobie pozwolić na takie niedopatrzenia.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.