16.03.2017/16:43

Ministerstwo Finansów: polskie i zagraniczne sieci powszechnie optymalizują podatki

Portal wiadomoscihandlowe.pl dotarł do pisma, w którym Ministerstwo Finansów przyznaje, iż duże polskie i zagraniczne sieci handlowe "powszechnie stosują optymalizację podatkową". Resort kierowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego, poproszony o dodatkowe wyjaśnienia w tej sprawie, unika odpowiedzi na nasze pytania.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ogólnopolski Komitet Ujawniania Prawdy o PISie 17.03.2017

    PIS potrzebuje kasy na kiełbasę wyborczą i utrzymanie swoich funkcjonariuszy (Misiewicze kosztują dużo + limuzyny, nowe samoloty) i dlatego aby nie podwyższać podatków CIT, PIT czy VAT (tu od razu widać podwyżki) wprowadza podatki sektorowe (banki, handel) jeszcze pod płaszczykiem obrony interesów firm krajowych. PIS kłamie też mówiąc, że te podatki nie zwiększa kosztów dla przeciętnego konsumenta. To oczywista nieprawda. Z drugiej strony PIS transferuje duże środki w nierentowne firmy (np. kopalnie) też często nie jawnie a poprzez firmy energetyczne gdzie wszyscy płacimy za wzrost cen prądu. Ostatnio pisowcy zwiększyli też przywileje działaczy związkowych, którzy i tak zarabiają często po kilkanaście tysięcy miesięcznie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.