25.05.2022/15:55

Modern Expo, InPost, Maspex i Biedronka z nagrodami Retail Hero [GALERIA]

24 maja swój finał miał wyjątkowy konkurs − Retail Hero, którego idea zrodziła się w trakcie rozmów z przedstawicielami sektora handlu na Ukrainie. Wydawnictwo Gospodarcze, wydawca portalu wiadomoscihandlowe.pl, przyznało w nim nagrody firmom wyróżniającym się w zakresie zaangażowania w pomoc firmom z  ogarniętego wojną kraju.

Statuetki Retail Hero, wręczone uroczyście podczas wieczornej gali wieńczącej kongres Retail Trend 2022, były wyrazem wdzięczności ukraińskich sieci za wsparcie otrzymane od polskich detalistów, producentów żywności i wyposażania dla sklepów oraz operatorów logistycznych.

Nagrody trafiły do czterech firm, reprezentujące różne ogniwa łańcucha dostaw. Podmioty te, nie wahając się, nie kalkulując czy jest to korzystne biznesowo i poprawne politycznie, co podkreślił w swojej laudacji Piotr Chrobot, prezes Wydawnictwa Gospodarczego i Polskiego Wydawnictwa Rolniczego, zdecydowały się pomóc mieszkańcom kraju najechanego przez Rosję

W gronie wyróżnionych statuetkami Retail Hero znalazła się polsko-ukraińska firma Modern Expo. Jej prezes Bogdan Łukasik, odbierając nagrodę, wyraził  wdzięczność pracownikom, którzy tuż po rozpoczęciu działań wojennych wrócili do swoich obowiązków, gotowi nadal wytwarzać i dostarczać elementy wyposażenia niezbędne do prowadzenia handlu. 

Kolejnym podmiotem wyróżnionym statuetką Retail Hero była Grupa InPost. W jej imieniu nagrodę odebrała Dagmara Brzezińska, wiceprezes zarządu Grupy, która stwierdziła, że jej firma nie miała żadnych wątpliwości, co do tego, że pomocy Ukraińcom udzielić należy i błyskawicznie się jej podjęła. 

Nagroda Retail Hero trafiła również do Grupy Maspex. Po jej odbiór przybyły dwie osoby: Dorota Liszka, członek zarządu oraz Magdalena Chrapla, z-ca dyrektora ds. komunikacji w tej firmie. Pierwsza z pań odbierając statuetkę, zrobiła ukłon w kierunku pracowników firmy angażujących się w pomoc obywatelom Ukrainy. 

Przedstawicielem sektora detalicznego wyróżnionym tytułem Retail Hero była sieć Biedronka. Statuetkę dla niej odebrał Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji, reprezentujący pion spraw korporacyjnych. Stwierdził on, że dzień 24 lutego, podobnie jak 11 września, na długo zapadnie nam wszystkim w pamięci, wyraził też nadzieję na szybkie zakończenie konfliktu.

Nagrody laueretom Retail Hero wręczali wspólnie Piotr Chrobot oraz z Wiera Brieżniewa, ambasadorka fundacji Help Ukraine, która nie kryła głębokiej wdzięczności za serce okazane jej rodakom przez Polaków.

Lista partnerów kongresu Retail Trends 2022 (mat. własne)

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także