27.11.2018/13:53

Multimiliarder Jack Ma, twórca serwisu Alibaba, jest najbogatszym… komunistą świata!

Jak ujawnił niedawno dziennik People's Daily, oficjalny organ Komunistycznej Partii Chin, do tej największej partii świata, liczącej blisko 90-mln członków, należy m.in. Jack Ma, twórca chińskiego giganta technologicznego Alibaba. Ma jest najbogatszym Chińczykiem i zarazem najbogatszym komunistą świata – relacjonuje serwis Yahoo za AFP.

Jack Ma zawsze deklarował, że woli się trzymać z dala od polityki, dlatego jego członkostwo w KPCh nie było dotąd powszechnie znanym faktem. Sprawa ujrzała światło dzienne dzięki artykułowi w oficjalnej tubie propagandowej chińskiej partii komunistycznej People's Daily.

Tekst poświęcony jest członkom partii, którzy w szczególny sposób przyczynili się do niebywałego rozwoju gospodarczego Państwa Środka, a przede wszystkim do wdrażania globalnego programu budowy infrastruktury handlowej, znanego pod nazwą Inicjatywa Pasa i Szlaku, nazywanego także Nowym Jedwabnym Szlakiem. Wśród zasłużonych wymieniony został na poczesnym miejscu Jack Ma, twórca Alibaby i najbogatszy Chińczyk, którego chiński organ honoruje jako „wyróżniającego się budowniczego chińskiego socjalizmu” – relacjonuje portal Yahoo.

Serwis zwraca uwagę, że w przeszłości Jack Ma wielokrotnie dystansował się od polityki. Podczas World Economic Forum w Davos w 2007 r. powiedział, że „jego filozofia to kochać rząd, ale nigdy nie zawierać związku małżeńskiego”. W ostatnich latach I Sekretarz KPCh Xi Jinping umacnia jednak swoją pozycję współczesnego Mao Zedonga i systematycznie zwiększa supremację partii komunistycznej we wszystkich aspektach życia społeczno-gospodarczego Chin. W tej sytuacji Jack Ma najwyraźniej zdecydował się na „małżeństwo z rozsądku”.

Warto przypomnieć, że chińscy komuniści wstępujący w szeregi KPCh unoszą w górę zaciśniętą pięść i uroczyście przysięgają „być lojalnym członkiem partii, aktywnie pracować, całe życie walczyć dla sprawy komunizmu, zawsze być gotowym do poświęcenia wszystkiego dla partii i dla ludu, nigdy nie zdradzić partii".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.